اپیدمی فزاینده کرونا در تهران؛ هشدار درباره بزرگترین خطر راهبردی ، تکانه های حضور در خیابان ها را 2 هفته دیگر می بینیم

به گزارش وبلاگ طراحی من، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران ضمن هشدار نسبت به حضور شهروندان تهرانی در سطح شهر گفت: بسیاری از تکانه های حضور جمعیت فعلی در شهر را اکنون نمی بینیم بلکه یک هفته تا دو هفته دیگر آثارش را می بینیم.

اپیدمی فزاینده کرونا در تهران؛ هشدار درباره بزرگترین خطر راهبردی ، تکانه های حضور در خیابان ها را 2 هفته دیگر می بینیم

به گزارش وبلاگ طراحی من به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی درباره شرایط کرونا در تهران گفت: واقعا در یک شرایطی که با یک اپیدمی فزاینده و رو به تزاید در شهر تهران مواجهیم، بزرگترین خطر راهبردی که ممکن است اتفاق بیفتد، این است که بخواهیم راهکارها بازدارنده حضور در شهر را به هر دلیل غیرموجهی مورد بی توجهی قرار داده و ترددها را افزایش دهیم.

وی افزود: این اقدام می تواند منجر به آسیب بزرگی در کنترل بیماری کرونا شود که یک از پیچیدگی های خاص خود را دارد. در شهر تهران به طور اخص مقابله با این ویروس از سختی خاصی برخوردار است و رفتار این ویروس کلان شهرها غامض تر و پیچیده تر است.

زالی ادامه داد: امروز خداروشکر در 24 ساعت گذشته این توفیق را داشتیم که 800 نفر از بیماران ما از بیمارستان ترخیص شدند که غالبا حال مساعدی داشتند، اما از طرفی یک موج نگرانی هم داریم و در 24 ساعت گذشته که 500 بیمار جدید در بخش های عادی مان در مجموعه شهر تهران بستری کردیم. البته بخشی از افراد هم مراجعه سرپایی داشتند و نیازی به بستری نداشتند. بنابراین مجموع مراجعین در تهران عدد قابل توجهی می شود.

زالی همچنین گفت: بنابراین باید با این مساله به صورت جدی تر برخورد شود. روزهای سخت ما می تواند با پیچیدگی های سختی که این ویروس در محیط های اجتماعی دارد و با افزایش رو به تزاید یک خطای راهبردی در سطح شهر تهران منجر به پیچیدگی خاصی شود. باید توجه کرد بسیاری از تکانه های حضور جمعیت فعلی در شهر را اکنون نمی بینیم، بلکه یک هفته تا دو هفته دیگر آثارش را می بینیم. امیدوارم به این موضوع توجه خاصی شود. باید بدانیم که چیزی از خطرناک بودن این ویروس کاسته نشده است که بخواهیم با تسامح با آن برخورد کنیم.

منبع: همشهری آنلاین

به "اپیدمی فزاینده کرونا در تهران؛ هشدار درباره بزرگترین خطر راهبردی ، تکانه های حضور در خیابان ها را 2 هفته دیگر می بینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اپیدمی فزاینده کرونا در تهران؛ هشدار درباره بزرگترین خطر راهبردی ، تکانه های حضور در خیابان ها را 2 هفته دیگر می بینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید