ریاست اجرایی افغانستان: برای تشکیل هیئت مذاکره کننده با طالبان اجماع وجود ندارد

به گزارش وبلاگ طراحی من، ریاست اجرایی افغانستان با اظهار اینکه هنوز تیم مذاکره کننده با طالبان تشکیل نشده دلیل آن را عدم اجماع سیاسی در افغانستان خواند.

ریاست اجرایی افغانستان: برای تشکیل هیئت مذاکره کننده با طالبان اجماع وجود ندارد

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ طراحی من، در حالی که پس از توافق احتمالی آمریکا و طالبان گفت وگوهای بین الافغانی آغاز خواهد شد مجیب رحیمی سخنگوی ریاست اجرایی افغانستان می گوید که دولت این کشور هنوز هیئت مذاکره کننده با طالبان را تشکیل نداده است.

رحیمی گفت که هنوز در دولت اجماع سیاسی برای تشکیل این تیم وجود ندارد و افزود که پیشرفت اخیر در مذاکرات قطر اولویت ایجاد هیئت مذاکره کننده با طالبان را افزایش می دهد.

عبدالله عبدالله رئیس اجرایی حکومت وحدت ملی شب گذشته نیز در اقامتگاهش میزبان حامد کرزی رئیس جمهور سابق افغانستان بود و دو طرف در این دیدار درباره پیشرفت ها در مذاکرات صلح و اوضاع جاری سیاسی کشور بحث و مصاحبه کردند.

در این دیدار دو طرف تصریح کردند که در مذاکرات بین الافغانی یک هیئت فراگیر و جامع از طرف دولت افغانستان شرکت کند.

کارشناسان نیز اختلاف بین دولت و سیاسیون افغانستان را از بزرگترین علل تاخیر در ایجاد هیئت مذاکره کننده با طالبان دانسته و هشدار می دهند که این تیم باید هرچه زودتر تشکیل شود و در غیراینصورت ممکن است فرصت بوجود آمده برای صلح از بین برود.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ریاست اجرایی افغانستان: برای تشکیل هیئت مذاکره کننده با طالبان اجماع وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ریاست اجرایی افغانستان: برای تشکیل هیئت مذاکره کننده با طالبان اجماع وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید