مبلغ خرید حمایتی زعفران به حساب کشاورزان خراسانی واریز شد

به گزارش وبلاگ طراحی من، مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی از پرداخت 50 درصد مبالغ خرید حمایتی زعفران به کشاورزان این استان اطلاع داد.

مبلغ خرید حمایتی زعفران به حساب کشاورزان خراسانی واریز شد

به گزارش وبلاگ طراحی من به نقل از ایرنا، ایرج ناصری مقدم سه شنبه 26 آذر اضافه نمود: در این راستا 775 میلیارد ریال به حساب کشاورزانی که زعفران خود را در قالب خرید حمایتی تحویل داده اند؛ واریزشده است.

وی افزود: تمامی محموله های زعفران دریافتی از کشاورزان در قالب خرید موقت پس از انجام آزمایش های لازم و معین میزان خلوص وارد مرحله خرید نهایی می گردد.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: از زمان شروع خرید حمایتی تا به امروز درمجموع 55 تن زعفران در این استان توسط شبکه تعاون از کشاورزان تحویل گرفته شده است که 27 تن تا به امروز وارد مرحله خرید نهایی و در انبار مرکزی ذخیره سازی شده است.

ناصری اضافه نمود: در فاصله خرید موقت تا خرید نهایی، تمامی محصول توسط دولت بیمه شده و طبق قرارداد با 16 آزمایشگاه مرجع در استان جواب نمونه های زعفران ارسالی و اعلام میزان خلوص طی 52 ساعت اعلام می گردد.

وی افزود: اعلام اطلاعات ناقص ازجمله کد ملی و شماره تماس از سوی کشاورزان موجب می گردد فرایند نهایی شدن چک لیست ها طولانی گردد.

مدیر سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی گفت: خرید حمایتی زعفران که از 10 آبان ماه در استان خراسان رضوی شروعشده است تا سرانجام آذرماه ادامه دارد.

ناصری اضافه نمود: هم اکنون 18 مرکز خرید حمایتی زعفران در شهرستان های این استان فعال هستند و خرید این محصول از کشاورزان را انجام می دهند.

او ادامه داد: خرید حمایتی زعفران در چهار عنوان نگین، شبه نگین، پوشال درجه یک و پوشال معمولی سطح بندی شده است که هر کیلوگرم نگین زعفران به قیمت 105 میلیون ریال، شبه نگین به قیمت 95 میلیون ریال، پوشال درجه یک به قیمت 90 میلیون ریال و پوشال معمولی زعفران نیز به قیمت 82 میلیون ریال از کشاورزان خریداری می گردد.

سطح زیر کشت زعفران در خراسان رضوی طی سال گذشته 87 هزار و 750 هکتار بود که از این سطح 298 تن محصول برداشت شد.

سال جاری نیز 90 هزار هکتار از مزارع خراسان رضوی به کشت زعفران اختصاص یافت که میزان برداشت از آن به شرایط آب و هوایی بستگی دارد.

129 هزار بهره بردار بخش کشاورزی خراسان رضوی در حوزه فراوری زعفران فعالیت دارند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مبلغ خرید حمایتی زعفران به حساب کشاورزان خراسانی واریز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مبلغ خرید حمایتی زعفران به حساب کشاورزان خراسانی واریز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید