نقش انجمن های ادبی در رسیدن به اهداف فرهنگی

به گزارش وبلاگ طراحی من، مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان گفت: تنها راه سریع و پایدار رسیدن به اهداف فرهنگی، انجمن های ادبی هستند.

نقش انجمن های ادبی در رسیدن به اهداف فرهنگی

به گزارش وبلاگ طراحی من به نقل از روابط عمومی بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان، نشست هم اندیشی انجمن های ادبی استان گلستان، عصر دیروز در تالار فخرالدین اسعد گرگانی برگزار گردید. در این نشست که با حضور مهدی قزلی مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان و رئیس کارگروه اجرای آئین نامه امور انجمن های ادبی، قدرت دائمی معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان و محمد حسن زاده دبیر انجمن های ادبی استان گلستان برگزار گردید، درباره مسائل مربوط به آیین نامه امور انجمن های ادبی بحث و تبادل نظر شد.

در ابتدای این نشست، مهدی قزلی با خرسندی از حضور در جمع انجمن های ادبی گلستان گفت: اعتقاد داریم با فعال شدن و ساماندهی انجمن های ادبی، در دوران شکوفایی جریان ادبی در فضای عمومی کشور هستیم و برای تعمیق، گسترش و نهادینه کردن ادبیات، احتیاج جدی به فعالیت انجمن های ادبی داریم. وی با اشاره به تخصیص بودجه برای حمایت از انجمن های ادبی گفت: بودجه تخصیص یافته، قطعاً برای فعالیت انجمن های ادبی کشور کفایت نمی کند، ولی انجمن ها با هویت یابی و هویت جمعی ناشی از همکاری با یکدیگر می توانند در فضای فرهنگی کشور اثربخش باشند. رئیس کارگروه اجرای آئین نامه امور انجمن های ادبی در بخش دیگری از این نشست با اعلام حمایت از انجمن های ادبی اضافه کرد: تنها راه سریع و پایدار رسیدن به اهداف فرهنگی انجمن های ادبی هستند و کارگروه اجرای امور آئین نامه انجمن های ادبی با حمایت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، پیگیر امور انجمن ها در بدنه حاکمیت است.

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان در خاتمه صحبت های خود گفت: در فرایند حمایت از انجمن های ادبی و با تکیه بر تجربیات خود در زمینه های ادبی، در زمینه هایی همچون برگزاری دوره های آموزشی و کارگاه ها، دعوت و حضور استادان ادبیات و داوران و تامین بخشی از بودجه لازم برای طرح های پیشنهادی انجمن ها که توسط کارگروه تصویب می شوند از انجمن های ادبی حمایت می کنیم. در ادامه، دبیران انجمن های ادبی حاضر در نشست به ارائه نظرات و پیشنهادهای خود پرداخته و خواهان برطرف مشکلات انجمن های ادبی استان شدند. عدالت محوری و درجه بندی انجمن ها بر مبنای سوابق، توجه به احتیاجمندی های انجمن ها، ثبت شناسه انجمن ها، احتیاجهای دشوار افزاری و کتابخانه انجمن ها از عمده دغدغه ها و مطالب طرح گردیده از سوی مسئولان انجمن ها در این نشست بود. در خاتمه این جلسه، انجمن هایی که مدارک خود را تکمیل داده بودند، شناسه ملی خود را گرفتن کردند و به انجمن هایی که برای دومین جشنواره ملک الشعرای بهار طرح ارسال نموده بودند، طرحانه اهدا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "نقش انجمن های ادبی در رسیدن به اهداف فرهنگی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقش انجمن های ادبی در رسیدن به اهداف فرهنگی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید