واکنش مسجدجامعی به سرقت سردیس قیصر امین پور

به گزارش وبلاگ طراحی من، یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهرداری و نیروهای امنیتی پذیرفته نیست که آثار و نمادهایی مانند سردیس قیصر امین پور که برای شهر ارزشمند است به سرقت برود و دزد یا دزدان این آثار پیدا نشوند چون این آثار از جنس چیزهای دیگری نیست که در شهر سرقت می گردد.

واکنش مسجدجامعی به سرقت سردیس قیصر امین پور

به گزارش وبلاگ طراحی من، احمد مسجد جامعی درباره سرقت سردیس قیصر امین پور گفت: قیصر امین پور از نمادهای شعر معاصر ایران و از شاعران پیشرو ادب معاصر است که پس از انقلاب اسلامی نامش سر زبان ها افتاد و بر میدانی از شهر گذارده شد. نخستین اشتباه این بود که میدان قیصر امین پور تبدیل به چهارراه شد چون میدان در کالبد شهری و حافظه جمعی متفاوت با چهارراه است و میدان معنا و مفهوم گسترده تری دارد. من همان موقع هم نسبت به این موضوع تذکر دادم و مخالفت کردم.

وی با بیان اینکه اهمیت شخصیت و آثار امین پور آنقدر بود که در زمان حیاتش هم چند نوبت پیشنهاد نموده بودیم نامش بر مکانی گذاشته گردد، توضیح داد: شاید حس شاعرانه قیصر به او می گفت که ممکن است چنین اتفاق هایی برای نمادهایی به نام او بیفتد که همیشه مانع می شد این نامگذاری اتفاق بیفتد.

بر اساس گزارش روابط عمومی این عضو شورای شهر تهران، مسجدجامعی تاکید نمود: از شهرداری و نیروی انتظامی انتظار می رود که برای حفاظت از مجسمه های شهری اقدام قاطع تری انجام دهند و این نقص را در فعالیت های حفاظتی جبران نمایند چرا که اولین بار نیست که چنین سرقتی رخ می دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "واکنش مسجدجامعی به سرقت سردیس قیصر امین پور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مسجدجامعی به سرقت سردیس قیصر امین پور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید