وزیر خارجه ترکیه: تا عمق 30 کیلومتری سوریه نفوذ می کنیم

به گزارش وبلاگ طراحی من، وزیر امور خارجه ترکیه، امروز پنجشنبه، همزمان با تداوم عملیات کشورش در سوریه از قصد نیروهای ترکیه ای برای نفوذ تا عمق 30 کیلومتری سوریه خبر داد.

وزیر خارجه ترکیه: تا عمق 30 کیلومتری سوریه نفوذ می کنیم

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طراحی من، مولود چاوش اوغلو، وزیر امور خارجه ترکیه امروز پنجشنبه (18 مهرماه) گفته نیروهای کشورش قصد دارند تا عمق 30 کیلومتری نفوذ کنند.

چاووش اوغلو که در دومین روز عملیات ترکیه در شمال شرق سوریه صحبت می کرد همچنین گفته عملیات ترکیه تا زمان خنثی شدن همه تروریست ها ادامه خواهد داشت.

آمریکا و ترکیه پیش از این بر سر ایجاد یک منطقه امن در امتداد مرز سوریه و ترکیه به عمق 30 تا 40 کیلومتر به توافق رسیده بودند. آنکارا هدف خود از این طرح را دور کردن تهدیدهای تروریستی از مرزهای جنوبی این کشور عنوان کرده بود.

اولین مرحله از توافق آمریکا و ترکیه برای ایجاد این منطقه امن در شمال سوریه از 30 مردادماه سال جاری آغاز شد.

ارتش ترکیه از روز گذشته به بهانه مقابله با تروریسم و پاکسازی مرز سوریه و ترکیه از حضور شبه نظامیان کردی که آنکارا آن ها را تروریست می داند، به شمال سوریه حمله کرد.

دیروز بعد از آغاز این عملیات، آنکارا خاطرنشان کرد سفرای تمام کشورهای عضو شورای امنیت را در جریان این عملیات قرار داده است. (جزئیات بیشتر)

آغاز عملیات نظامی ترکیه یک روز بعد از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا پس از تماس تلفنی با اردوغان، از تصمیم خود برای خارج کردن نظامیان آمریکایی از شمال سوریه خبر داد. کردها این اقدام آمریکا را خنجر از پشت توصیف کرده اند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "وزیر خارجه ترکیه: تا عمق 30 کیلومتری سوریه نفوذ می کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه ترکیه: تا عمق 30 کیلومتری سوریه نفوذ می کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید