دو پنالتی به قیمت از دست دادن دو جام برای گواردیولا

به گزارش وبلاگ طراحی من، معمولاً دوست داران فوتبال تیم های گواردیولا را به ایجاد موقعیت های فراوان در بازی و استفاده از این موقعیت ها می شناسند؛ اما فرصت سوزی شاگردان این مربی اسپانیایی در 2 بازی حساس این فصل از روی نقطه پنالتی 2 فرصت خیلی خوب را از آنها گرفته است؛ فرصت هایی که در لیگ برتر انگلیس برابر لیورپول ایجاد شد و در لیگ قهرمانان اروپا نیز برابر تاتنهام و شاید برای میزان اهمیت آنها باید تا آخر فصل صبر کنیم.

دو پنالتی به قیمت از دست دادن دو جام برای گواردیولا

هفته هشتم بود که منچسترسیتی باید در خانه رقیب اول خود در این فصل یعنی لیورپول، به مصاف آنها می رفت. این بازی با نتیجه 0-0 مساوی دنبال می شد که با اشتباه ویرجیل فن دایک مدافع گران قیمت هلندی، آبی پوشان شهر منچستر صاحب یک ضربه پنالتی شدند.

ریاض محرز، بازیکن الجزایری سیتی که سال گذشته از لسترسیتی به این تیم پیوسته است، پشت این ضربه نهاده شد و در حالی که تصور می شد، این پنالتی را وارد دروازه کند، توپ را با اختلاف بسیار زیادی به بیرون زد، تا این بازی در نهایت با همان نتیجه تساوی بدون گل به خاتمه برسد.

اگر محرز آن ضربه را وارد دروازه می کرد حالا اختلاف امتیاز دو تیم 5 امتیاز بود. البته فوتبال ورزشی قابل پیش بینی نیست و این اختلاف امتیاز به فرض کسب امتیازات مشابه این دو تیم، در هفته های بعد از آن بازی است.

دومین فرصتی که شاگردان گواردیولا در این فصل از روی نقطه پنالتی در دیداری حساس از دست دادند مربوط به بازی سه شنبه شب برابر تاتنهام بود. آگوئرو که در این فصل در بسیاری از بازی ها یک تنه کار را با هتریک های خود برای تیم آبی پوش منچستر در آورده است، در این بازی هم با این تصور که باز هم در شرایطی سخت به یاری تیمش بیاید، پشت ضربه پنالتی نهاده شد.

اما اینبار این هوگو لوریس فرانسوی بود که باز هم با درخشش در برابر این ضربه پنالتی نشان داد که دروازه بانی پنالتی گیر است. این دومین بار است که مهاجم آرژانتینی برابر این دروازه بان پنالتی خراب می نماید. آگوئرو این فرصت را هدر داد تا گواردیولا که به دلیل حساسیت حتی این موقعیت را نگاه هم نمی کرد، بار دیگر از صعود به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا باز بماند.

این فرصت سوزی های شاگردان گواردیولا در این فصل شاید در نهایت منجر به قهرمان نشدن آنها در لیگ برتر انگلیس گردد. آنها که در لیگ قهرمانان اروپا هم حذف شده اند امیدوار هستند تا با کسب لیگ جزیره، به دومین جام خود در این فصل برسند. مالکان قطری سیتی که برای کسب لیگ قهرمانان اروپا به سراغ پپ رفتند، حالا برای سومین سال متوالی تیم خود را حذف شده از این رقابتها می بینند.

سیتیزن ها که سال گذشته هم در این مرحله به یک تیم انگلیسی یعنی لیورپول برخورد کردند و در نهایت هم حرف شدند، احتمالاً از فردا باید شاهد نقدها رسانه ها از خود باشند. این تیم یکی از گران قیمت ترین تیم های حال حاضر دنیای فوتبال است اما برای دومین سال متوالی حریف یک تیم از لیگ انگلیس نشد.

نکته جالب درباره این شکست، مربوط به شباهت آن به بازی با لیورپول در سال گذشته است. شاگردان گواردیولا سال گذشته هم ابتدا در بازی رفت از لیورپولی ها در آنفیلد شکست خوردند و امیدشان به بازی برگشت بود که شاگردان یورگن کلوپ با ارائه نمایشی تدافعی مانع صعود سیتیزن ها به مرحله نیمه نهایی شدند. اتفاقی که تقریباً در این فصل هم رخ داد و شاگردان پپ باز هم در خانه پیروز به صعود به جمع چهار تیم برتر اروپا نشدند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "دو پنالتی به قیمت از دست دادن دو جام برای گواردیولا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو پنالتی به قیمت از دست دادن دو جام برای گواردیولا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید