همه اخبار و مقاله ها

سفر به روستای رقه

روستای رقه در 17 کیلومتری شهرستان بشرویه و 15 کیلومتری شهر ارسک واقع شده است. برای سفر به این روستا از بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی باید 260 کیلومتر را با خودروی سواری پیمود.

26 مهر 1398

جالب ترین ماه گرفتگی منظومه شمسی را بر سطح این سیاره مشاهده کنید

ماه گرفتگی در دیگر سیاره ها هم روی می دهد اما به دلیل موقعیت سیاره، ماه و خورشید نحوه ایجاد و رصد آنها با ماه گرفتگی های روی زمین تفاوت دارد.

26 مهر 1398

والیبال نوجوانان جهان، ایران به مصاف کوبا می رود

تیم والیبال نوجوانان ایران در مرحله دوم مسابقات قهرمانی پسران زیر 19 سال جهان به مصاف کوبا می رود.

24 مهر 1398

روزنامه روس: دور جدید کاهش تعهدات ایران پاسخ به ادامه تحریم های آمریکاست

به عقیده کارشناسان، به رغم اجرای گام سوم در کاهش تعهدات برجامی ایران، مقامات تهران راه مذاکره و امکان دستیابی به توافق را نبسته اند و در این راستا این کشورهای اروپایی هستند که باید انتخاب درستی داشته باشند.

23 مهر 1398

دیدنی ترین مکان های توریستی ژاپن

ژاپن یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در دنیا است. این کشور با وجود قلعه ها و ساختمان های بسیار از گذشته با دستاوردهای مدرن در معماری و فناوری ترکیبی منحصر به فرد از سنت و مدرن بودن را در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. توریست ها و گردشگران می توانند در...

23 مهر 1398

حال خوش ناهید 1 در پژوهشگاه فضایی

بر خلاف ادعاهای منتشر شده از سوی رسانه های غربی، ماهواره ناهید یک در پژوهشگاه فضایی ایران در مراحل نهایی ساخت واقع شده است و با اعلام آمادگی وزارت دفاع، این ماهواره به منظور طی کردن فرآیند پرتاب به این وزارتخانه تحویل داده می گردد.

21 مهر 1398

داعش مسئولیت انفجار تروریستی بابل عراق را برعهده گرفت

گروه تروریستی داعش انفجار تروریستی در یکی از بازارهای استان بابل عراق را که منجر به زخمی شدن ده ها شهروند این کشور شد، برعهده گرفت.

19 مهر 1398

پیام انصارالله یمن به امارات

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن در سخنانی گفت که رهبری امارات به جای جنگ در یمن ملتش را از حق دموکراسی برخوردار کند.

18 مهر 1398

روزنامه اتریشی: کمیسیون اروپایی خود را برای برگزیت بدون توافق آماده می نماید

کمیسر بودجه اتحادیه اروپا با اشاره به شکاف میلیاردی که خروج انگلیس از اتحادیه اروپا در بودجه این اتحادیه ایجاد می نماید در عین حال از آمادگی کمیسیون برای وقوع سناریوی احتمالی برگزیت بدون توافق اطلاع داد.

18 مهر 1398

اگر آب ها و خشکی ها جابجا شوند چه اتفاقی می افتد؟

خبرنگاران: 71درصد از زمین پوشیده از آب است، یعنی کل خشکی هایی که روی آن زندگی می کنیم فقط 29درصد از این سیاره را تشکیل می دهند. اما اگر جای آب و خشکی عوض گردد، زمین تبدیل به جای کاملا متفاوتی می گردد. دمای زمین به شدت افزایش می یابد و منجر به افزایش جمعیت...

17 مهر 1398

انواع سمعک و هرآنچه باید درباره سمعک بدانید

خبرنگاران: یکی از حواس پنجگانه ما شنوایی است که شاید بعد از بینایی مهم ترین حسی باشد که انسان به آن احتیاج دارد. آسیب به حس شنوایی تغییرات زیادی در زندگی فرد ایجاد می نماید به خصوص اگر این آسیب در دوران کودکی باشد باعث اختلال شناختی و یادگیری خواهدشد....

15 مهر 1398

رودریگس: 3 امتیاز دشواری را گرفتیم

خبرنگاران: بازیکن برتر دیدار کلمبیا- ساحل عاج تأکید کرد این مسابقه نسبت به بازی با یونان دشوارتر بود.

14 مهر 1398

آنالیز فنی ورگوارد BX5

BX5 از نظر مشخصات فنی با سایر رقبای آسیایی اش تفاوت محسوسی دارد و حتی زبان طراحی آن به شدت شبیه به رقبای اروپایی و آمریکایی اش شده است.

14 مهر 1398

علم و فناوری چراغ راه توسعه صنعت غذایی کشور است

به گزارش خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مصطفی قانعی با اشاره به شرایط تحریم کشور و ضرورت خودکفایی صنعت غذایی کشور، اعلام کرد: اگر کشوری در حوزه مواد غذایی وابستگی داشته باشد، به طور حتم برای قطع این وابستگی و برطرف نیازهای داخلی...

13 مهر 1398

دلیل اینکه بعضی افراد به خواب بیشتری احتیاج دارند چیست؟

محققان یک جهش ژنتیکی را توسط افرادی که به خواب کمتری برای استراحت احتیاج دارند، شناسایی نموده اند.

12 مهر 1398

نگاه مونسان به توسعه گردشگری یاری می نماید، وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی گزینه ای مناسبی است

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مونسان در توسعه میراث فرهنگی و گردشگری، همیشه معطوف به بکارگیری مشارکت در بخش خصوصی است که می تواند به توسعه گردشگری یاری کند.

12 مهر 1398

واکنش مسجدجامعی به سرقت سردیس قیصر امین پور

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهرداری و نیروهای امنیتی پذیرفته نیست که آثار و نمادهایی مانند سردیس قیصر امین پور که برای شهر ارزشمند است به سرقت برود و دزد یا دزدان این آثار پیدا نشوند چون این آثار از جنس چیزهای دیگری نیست که در شهر سرقت می گردد.

10 مهر 1398

کارنامه نهایی پذیرفته شدگان دکتری امروز منتشر می گردد

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور تاکید نمود: کارنامه پذیرفته شدگان نهایی آزمون دکتری دانشگاه ها از جمله دانشگاه آزاد اسلامی امروز دوشنبه، 11 شهریورماه منتشر می گردد.

10 مهر 1398

توسل به جیب (Argument to the Purse) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (72)

تعریف:مغلطه توسل به جیب موقعی پیش می آید که شخصی درست یا غلط بودن یک بیانیه را بر اساس وضعیت اقتصادی شخص استدلال کننده، یا ارزش اقتصادی مرتبط با حقیقت بسنجد. توسل به فقر موقعی اتفاق می افتد که حقیقت بر پایه فقیر بودن استدلال کننده سنجیده گردد و توسل به...

9 مهر 1398

امید استقلال برای استفاده از دیاباته بیشتر شد

به گزارش خبرنگاران، تیم فوتبال استقلال در هفته نخست رقابتهای لیگ برتر روز آدینه در تبریز به مصاف ماشین سازی می رود. آبی پوشان در حالی برای انجام این دیدار آماده می شوند که هنوز وضعیت دیاباته، مهاجم خارجی آنها برای حضور در این بازی تعیین نیست.

8 مهر 1398
تعداد: (346)