فرهنگ و هنر

میزبانی ایران از راهنمایان گردشگری جهان که با خود مهمانان جهانی می آورند

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی راهنمایان گردشگری گفت: در رقابت با سنگاپور و دانمارک، ایران میزبان هفدهمین کنوانسیون دنیای راهنمایان گردشگری شد و آمدن 300 راهنمای گردشگری از 40 کشور دنیا، یعنی ایران امن است و این مهمانی دنیای برای کشورمان سود سرشاری دارد....

14 آبان 1398

تملک 4 اثر تاریخی ثبت شده گیلان

مدیرکل میراث فرهنگی استان گیلان از خرید و تملک چهار اثر تاریخی گیلان از محل اعتبارات ملی و استانی به ارزش بیش از هفت میلیارد ریال اطلاع داد.

14 آبان 1398

سفر به روستای رقه

روستای رقه در 17 کیلومتری شهرستان بشرویه و 15 کیلومتری شهر ارسک واقع شده است. برای سفر به این روستا از بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی باید 260 کیلومتر را با خودروی سواری پیمود.

26 مهر 1398

دیدنی ترین مکان های توریستی ژاپن

ژاپن یکی از محبوب ترین مقاصد توریستی در دنیا است. این کشور با وجود قلعه ها و ساختمان های بسیار از گذشته با دستاوردهای مدرن در معماری و فناوری ترکیبی منحصر به فرد از سنت و مدرن بودن را در اختیار بازدید کننده قرار می دهد. توریست ها و گردشگران می توانند در...

23 مهر 1398

حال خوش ناهید 1 در پژوهشگاه فضایی

بر خلاف ادعاهای منتشر شده از سوی رسانه های غربی، ماهواره ناهید یک در پژوهشگاه فضایی ایران در مراحل نهایی ساخت واقع شده است و با اعلام آمادگی وزارت دفاع، این ماهواره به منظور طی کردن فرآیند پرتاب به این وزارتخانه تحویل داده می گردد.

21 مهر 1398

نگاه مونسان به توسعه گردشگری یاری می نماید، وزیر پیشنهادی میراث فرهنگی گزینه ای مناسبی است

عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی گفت: نگاه مونسان در توسعه میراث فرهنگی و گردشگری، همیشه معطوف به بکارگیری مشارکت در بخش خصوصی است که می تواند به توسعه گردشگری یاری کند.

12 مهر 1398

واکنش مسجدجامعی به سرقت سردیس قیصر امین پور

یک عضو شورای اسلامی شهر تهران گفت: از شهرداری و نیروهای امنیتی پذیرفته نیست که آثار و نمادهایی مانند سردیس قیصر امین پور که برای شهر ارزشمند است به سرقت برود و دزد یا دزدان این آثار پیدا نشوند چون این آثار از جنس چیزهای دیگری نیست که در شهر سرقت می گردد.

10 مهر 1398

توسل به جیب (Argument to the Purse) ، مغلطه به زبان آدمیزاد (72)

تعریف:مغلطه توسل به جیب موقعی پیش می آید که شخصی درست یا غلط بودن یک بیانیه را بر اساس وضعیت اقتصادی شخص استدلال کننده، یا ارزش اقتصادی مرتبط با حقیقت بسنجد. توسل به فقر موقعی اتفاق می افتد که حقیقت بر پایه فقیر بودن استدلال کننده سنجیده گردد و توسل به...

9 مهر 1398

آشنایی با جدیدترین اختراع در دنیای وایرلس

متخصصان یک شرکت نوپای اوکراینی، دنیای تکنولوژی وایرلس را دگرگون نموده اند.

7 مهر 1398

طرح مطالعات فضای سبز باغ جهانی پهلوان پور مهریز تهیه شد

معاون میراث فرهنگی استان یزد از تهیه طرح مطالعات فضای سبز باغ جهانی پهلوانپور اطلاع داد.

4 مهر 1398

10 کاری که می توانید در فرودگاه دبی انجام دهید

فرودگاه دبی از اولین فرودگاه های بین المللی در امارات متحده عربی است و از بزرگترین فرودگاه های تجاری جهان همراه با انبوهی از مسافران از سراسر جهان می باشد. از لحاظ ازدحام جمعیت، فرودگاه دبی رتبه سوم را داراست. همچنین ششمین فرودگاه در حمل و بار می باشد....

2 مهر 1398

پذیرش بدون آزمون 600 دانشجوی ارشد دانشگاه تهران

کارشناس مسؤول بنیاد نخبگان دانشگاه تهران از پذیرش بدون آزمون حدود 600 دانشجو از مقطع کارشناسی به کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در سال تحصیلی جدید اطلاع داد و گفت: این افراد در مقطع دکترا حدود 70 نفر بوده اند.

30 شهریور 1398

برگزاری دوره های آموزشی توانمند سازی جوامع محلی مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری در خراسان جنوبی

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی از برگزاری هفت دوره آموزشی توانمند سازی جوامع محلی، مدیران و کارکنان تاسیسات گردشگری استان اطلاع داد.

30 شهریور 1398

کاروانسرا و مدرسه گنجعلیخان؛ بازمانده معماری درخشان صفوی در کرمان

کاروانسرا و مدرسه گنجعلیخان یکی از بخش های ارزشمند مجموعه معماری دوره صفوی در کرمان است.

29 شهریور 1398

مطالعات ثبت ملی جنگل های انزان در مشگین شهر شروع شد

سرپرست اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان مشگین شهر از انجام مطالعات جامع ثبت ملی جنگل های انزان، حتم مشه سی، کولیار و ساطی میزان در این شهرستان اطلاع داد.

28 شهریور 1398

انتها مطالعات اولیه روی تابوت های جوبجی ، انتقال تابوت ها به محل از پیش معین شده

سرپرست معاونت میراث فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان گفت: با اتمام مستندنگاری و مطالعات علمی استخوان شناسی، تابوت های مکشوف جوبجی به محل امن از پیش معین شده منتقل شدند.

26 شهریور 1398

بازار کساد منبت کاری در آبیک

امیررضا فلاح- آبیک ـ خبرنگار :در شرایط سخت مالی این روزها که بسیاری از کالاهای مصرفی از سبد خانوار ایرانی حذف شده اند، صنایع دستی بیش از سایر کالاها نادیده گرفته می گردد.

25 شهریور 1398

برنامه ریزی مبتنی بر حفظ میراث فرهنگی به توسعه پایدار در اصفهان می انجامد

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اصفهان در دیدار با اعضای انجمن سفیران اعتلای اندیشه استان تاکید نمود: به راستی هرگونه برنامه ریزی توسعه ای مبتنی بر حفظ میراث فرهنگی و هویت اصیل ایرانی به توسعه پایدار اصفهان می انجامد.

24 شهریور 1398

برگزاری دوره های آموزشی رایگان گلیم بافی در باغات هرمزگان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هرمزگان گفت: بیش از 90 نفر در دوره آموزش بافت گلیم سوزنی شیریکی پیچ در مرکز آموزش صنایع دستی باغات شرکت کردند.

24 شهریور 1398

بازدید مونسان از پایانه مرزی مهران، مونسان: وجود مرز مهران فرصت بزرگی برای ایلام است

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از پایانه مرزی مهران بازدید کرد و از نزدیک در جریان اقدامات اجرا شده در زمینه تسهیل تردد زائران اربعین نهاده شد.

22 شهریور 1398
تعداد: (50)