ربات هوشمند از ابتلای پرستاران به کرونا محافظت می کند

به گزارش وبلاگ طراحی من، محققان به تازگی یک ربات مبتنی بر هوش مصنوعی توسعه داده اند که می تواند سواب گلوی کادر درمانی را جمع آوری کرده و سلامت آنها را مورد ارزیابی قرار دهد.

ربات هوشمند از ابتلای پرستاران به کرونا محافظت می کند

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ طراحی من به نقل از سی تی جی ان، در کشور چین یک ربات هوشمند که می تواند سواب گلو را جمع کند، برای محافظت از پرسنل پزشکی در برابر ویروس کرونا در آزمایشگاه قرار داده شده است.

آخرین نسخه دستورالعمل های تشخیصی و درمانی برای COVID-19 نشان می دهد که بیمار می تواند پس از سه آزمایش منفی اسید نوکلئیک و آزمایش چند نمونه بیولوژیکی مرخص شود.

آزمایش سواب گلو یکی از اصلی ترین روش های آزمایش نمونه بیولوژیکی برای تأیید ابتلا به عفونت ویروس کرونا است.

ارتباط نزدیک کادر درمانی با بیماران موجب آسیب پذیر بودن آنها در برابر عفونت می شود و این ربات مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند ابتلای آنها به این ویروس را تشخیص دهد.

این ربات که ارتباط مستقیمی با بافت انسان ایجاد می کند، مجهز به بازوی مکانیکی ، آندوسکوپ دو چشمی، تجهیزات انتقال بی سیم و ترمینال تعامل انسان و ماشین است؛ کادر پزشکی می تواند ربات را از راه دور کنترل کند تا آن بتواند سواب های گلو را جمع کند.

این ربات که توسط یک تیم به سرپرستی ژونگ نانشان، کارشناس پزشکی و مؤسسه اتوماسیون Shenyang، آکادمی علوم چین ساخته شده، به منظور جلوگیری از عفونت پرسنل پزشکی و بهبود دقت در جمع آوری نمونه های بیولوژیکی است.

ربات توسعه یافته می تواند بدون آسیب رساندن به گلوی سوژه، سواب های گلو را جمع کند و با دقت بیش از 95 درصد برای تشخیص سلامت کادر درمانی مورد استفاده قرار بگیرد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "ربات هوشمند از ابتلای پرستاران به کرونا محافظت می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربات هوشمند از ابتلای پرستاران به کرونا محافظت می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید