رویترز: 20 نیروی ارتش نیجریه در حمله داعش کشته شدند

به گزارش وبلاگ طراحی من، رویترز گزارش کرد، عناصر داعش در کشور نیجریه در روزهای گذشته سلسله حملات جدیدی را شروع نموده اند که این حملات تا کنون موجب تخریب صدها خانه و آواره شدن هزاران نفر و کشته شدن شماری از ارتش شده است.

رویترز: 20 نیروی ارتش نیجریه در حمله داعش کشته شدند

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طراحی من، گروهک داعش در غرب آفریقا (ISWAP) از شامگاه سه شنبه با ورود به شهرک منگونو در ایالت بورنو در شمال شرق نیجریه، تا کنون ده ها نفر را کشته اند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، دو نفر از ساکنان و یک منبع نظامی روز چهارشنبه گفتند که 20 نظامی نیجریایی و دهها تن در این حملات کشته شده اند و بیش از هزار نفر بدون سرپناه شده اند.

منابع خبری گفتند که تروریست ها داخل کامیون های ارتش وارد شهرک شدند و سپس به نظامیان حمله نموده و تا کنون حداقل 750 خانه را تخریب نموده اند.

یکی از ساکنان این شهرک گفت که مردم در حال فرار و به دنبال پیدا کردن محل امن هستند و در این اثنا سه نفر نیز بر اثر شلیک گلوه تروریست ها کشته شده اند.

سخنگوی ارتش نیجریه تا کنون حاضر به واکنش نشده است.

شاخه غرب آفریقای داعش (ISWAP) در خبرگزاری اعماق مسئولیت مستقیم این حوادث را بر عهده گرفته و مدعی شده است که یکی از تروریست ها با منفجر کردن خودروی بمب گذاری شده هشت نیروی نظامی را کشته و سه خودوری زرهی را منهدم نموده است.

به نظر می رسد تروریست ها امروز (پنجشنبه) شهرک را ترک نموده اند و داعش در بیانیه خود اعلام نموده است که قبل از خروج مقادیری سلاح و مهمات و یک خودرو با خود برده است.

شاخه غرب آفریقای داعش در سال 2016 از گروهک تروریستی بوکوحرام جدا شد و از آن موقع حملات متعددی را در نیجریه انجام داده است.

روز دوشنبه نیز انفجار بمب دست ساز در ایالت بورنو واقع در شمال شرقی این کشور، باعث کشته شدن دستکم 30 نفر شد. 35 نفر نیز مجروح شدند. (جزئیات بیشتر)

ص

منبع: خبرگزاری فارس

به "رویترز: 20 نیروی ارتش نیجریه در حمله داعش کشته شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رویترز: 20 نیروی ارتش نیجریه در حمله داعش کشته شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید