مراکز دفن زباله مازندران غیربهداشتی است

به گزارش وبلاگ طراحی من، محمد محمدی تاکامی پیش ازظهر یکشنبه در جمع رابطان روابط عمومی شهرداری های استان با اشاره به وجود 28 نقطه مرکز دفن زباله در استان گفت: مراکز دفن زباله در استان بهداشتی نیست.

مراکز دفن زباله مازندران غیربهداشتی است

وی اضافه نمود: در بسیاری از شهرها از جمله قائمشهر از سال 1345 زباله به صورت غیربهداشتی در مرکز دفن تلمبار و دپو می گردد و ساماندهی مراکز زباله در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مرکز دفن زباله رامسر نزدیک جاده گردشگری جواهرده واقع گردیده است ادامه داد: همچنین در تنکابن زباله در پرده سر دپو می گردد و فاصله با شهر نزدیک است وزباله آمل در منطقه عمارت جاده هراز و زباله بابل در منطقه انجیرسی دفن می گردد.

مدیرکل دفتر شهری و شوراهای اسلامی استانداری مازندران توضیح داد: برای ساماندهی مراکز دفن زباله جدول زمانبندی طراحی گردیده است و محصورسازی، جمع آوری شیرابه، احداث نگهبانی، نصب باسکول، سمپاشی و آهک پاشی ازجمله اقداماتی است که باید انجام گردد و در صورت عدم ساماندهی مراکز دفن زباله در شهرها، محیط زیست می تواند علیه شهرداری ها شکایت کند.

وی با بیان اینکه در حال برنامه ریزی برای ساماندهی مراکز دفن زباله در شهرهای استان هستیم گفت: خاکریزی و متراکم سازی مراکز زباله به صورت روزانه در دست انجام است و پیش بینی می گردد تا انتها سال ساماندهی مراکز زباله به انتها رسد.

تاکامی درباره تفکیک زباله از مبدا در استان نیز گفت: طبق برنامه تا انتها امسال پنج درصد وزن زباله درب منازل باید تفکیک گردد و این امر سبب می گردد 30 درصد حجم زباله کاهش یابد.

وی ادامه داد: طبق برنامه از فعالیت زباله گرد در مراکز دفن زباله جلوگیری خواهد شد و هرگونه تفکیک زباله باید از درب منازل صورت گیرد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "مراکز دفن زباله مازندران غیربهداشتی است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مراکز دفن زباله مازندران غیربهداشتی است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید