چگونگی خطر سقوط در جرائم سایبری

آخرین آمار از جرائم اینترنتی در انگلستان نشان می دهد که سوءاستفاده از کامپیوتر در سال گذشته 30 درصد کاهش یافته اما نتیجه گیری ها نشان می دهند که اقدامات متقلبانه مربوط به جرائم سوءاستفاده از رایانه، در طول دوره چهار درصد افزایش داشته که این امر به علت افزایش 42 درصدی در مورد هک کردن رسانه های اجتماعی و ای میل است.

چگونگی خطر سقوط در جرائم سایبری

به گزارش خبرنگاران، آمار ارائه شده مربوط به ماه های انتهای سال 2018، ترکیبی از برآوردهای حاصل از پاسخ به سؤالات جدیدی است که به آنالیز جرم در انگلستان و ولز پرداخته است. علاوه بر جرائم اشاره شده دفتر ملی تقلب اطلاعات (NFIB) به تقلب در اقدامات عمومی نیز می پردازد.

بر این اساس، در انتها ژوئن 2017، در 43 درصد از رایانه های مبتنی بر ویروس های کامپیوتری، 30 درصد از سوءاستفاده های رایانه ای که به شکل دسترسی غیرمجاز به داده های کامپیوتری بوده، کاهش یافته است. هیچ افزایش قابل توجهی در دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی وجود ندارد.

بااین حال طبق آمار ONS، هشدارهای عمده ای برای هر دو منبع وجود دارد؛ سؤالات CSEW برروی جمعیت خانوار انگلیس، به جای کسب وکارها و سازمان ها، رفتارهای خطرناک در مورد سوءاستفاده از رایانه که تنها بخش کوچکی از همه جرائم سوءاستفاده از کامپیوتر است را پوشش می دهد؛ چراکه بسیاری از حوادث گزارش نشده است.

این یک هشدار است به این ترتیب که این مقایسه تنها بر اساس دو امتیاز آنالیز شده است و باید به منظور رسیدن به نتیجه درروند مرحله اولیه، احتیاط گردد. بر اساس اطلاعات سایت پلیس فتا، درحقیقت، اقدامات متقلبانه مربوط به جرائم سوءاستفاده از رایانه، در طول دوره چهار درصد افزایش داشته که این امر به علت افزایش 42 درصدی در مورد هک کردن - رسانه های اجتماعی و ای میل است.

اما نیکولاس - مدیر امنیت سایبری در شرکت Redscan - گفت: یافته ها را چندان جدی نگیرید. ما نمی توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که به دلایل مختلف، بسیاری از جنایات دیجیتال گزارش شده است. در بسیاری از موارد، شناسایی فعالیت های جنایی مانند فیشینگ سخت است و اکثراً مردم بی اطلاع از قربانی شدن هستند.

او شرح می دهد که حملات انتقادی، جایی که مجرمان توانایی پردازش رایانه ها را داشته و داده ها را برای برداشتن ارز رمزی یا ارز دیجیتال (cryptocurrency) به سرقت می برند، هم چنان به طور فزاینده ای در حال افزایش است.

در هر حال در امسال، اخیراً در فیس بوک و شرکت British Airways یک رشته از داده های عظیم و نقض حریم خصوصی مشاهده شد. این موارد میلیون ها شهروند بریتانیا را تحت تأثیر قرار می دهند، حتی اگر آن ها خود را به عنوان قربانی مستقیم جنایت نبینند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "چگونگی خطر سقوط در جرائم سایبری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونگی خطر سقوط در جرائم سایبری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید