کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا

به گزارش وبلاگ طراحی من، یک شرکت فناوری برای نخستین بار گوشت آزمایشگاهی را در فضا و خارج از کره زمین کشت کرده است.

کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ طراحی من به نقل از نیواطلس، شرکت الف فارمز پیروز شده گوشت آزمایشگاهی را در خارج از کره زمین و در شرایطی که نیروی گرانش در آن در کمترین حد خود بوده با پیروزیت کشت کند.

هدف از اجرای این آزمایش بررسی این موضوع بوده که آیا می توان گوشت مورد نیاز انسان را در سفرهای فضایی طولانی مدت به صورت آزمایشگاهی در خارج از زمین پرورش داد تا فضانوردان برای رفع گرسنگی نیازی به حمل محموله های غذایی از زمین نداشته باشند یا خیر.

برای انجام این تحقیق سلول های بنیادی گاو به ایستگاه فضایی بین المللی فرستاده شده و از یک چاپگر زیستی سه بعدی برای پرورش سلول های مذکور و تبدیل آنها به عضلات کوچک و بافت های عضلانی این حیوان استفاده شد. شرکت آلف فارمز می گوید این نخستین بار است که چنین فرایندی در شرایطی با حداقل گرانش اجرا شده است.

محققان می گویند استفاده از این روش برای تولید گوشت باعث صرفه جویی در مصرف منابع طبیعی شده و جایگزینی برای دامداری سنتی است که با توجه به رشد جمعیت کره زمین به شیوه کنونی نمی تواند ادامه یابد، باید توجه داشت که در فضا منابع آبی و تغذیه ای گسترده برای پرورش دام وجود ندارد و لذا باید از چنین روش های جایگزینی استفاده شود.

منبع: خبرگزاری فارس

به "کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشت گوشت آزمایشگاهی در فضا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید