ابراز تعجب اولیانوف از تحریم ایران در شرایط فعلی مبارزه با کرونا

به گزارش وبلاگ طراحی من، نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در پیامی توییتری از تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا در شرایط فعلی مقابله با ویروس کووید-19 به شدت انتقاد کرد.

ابراز تعجب اولیانوف از تحریم ایران در شرایط فعلی مبارزه با کرونا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طراحی من، میخائیل اولیانوف نماینده دائمی روسیه در سازمان های بین المللی در وین با انتشار پیغامی در صفحه توییتر خود از تحریم ها علیه ایران و ونزوئلا در شرایط فعلی شیوع ویروس کووید-19 به شدت انتقاد کرد.

وی در این پیغام توییتری نوشت: شیوع ویروس کووید-19 بر لزوم همبستگی تمامی کشورها تأکید می نماید. به چه دلیل ونزوئلا و ایران همچنان تحریم هستند؟ به چه دلیل روسیه، چین و کوبا در این لحظه سخت فقط به ایتالیا یاری می نمایند؟ اتحادیه اروپا و آمریکا کجا هستند؟ در دنیای امروز، یک جای کار اشتباه است.

طی یک ماه اخیر به دنبال شیوع بیماری کووید 19 در کشورهای دنیا و ایران، شمار زیادی از سران کشورها مانند ترکیه، روسیه و پاکستان و چین خواهان لغو تحریم های آمریکا علیه ایران شده اند. تحریم های آمریکا باعث شده است ارسال تجهیزات و مواد لازم برای مقابله با ویروس کرونا با مشکل روبرو گردد.

دبیرکل حزب الله لبنان نیز طی سخنرانی خود، درباره شیوع بیشتر کرونا در ایران به دلیل تحریم ها هشدار داد و گفت که این تحریم ها جنایت علیه بشریت است.

با این حال دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا اخیراً خاطرنشان کرد که با لغو تحریم های این کشور علیه ایران مخالفت است. آمریکا به رغم مطالبات دنیای برای لغو تحریم ها، طی چند روز گذشته چند شخصیت و شرکت ایرانی را تحریم نموده است.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ابراز تعجب اولیانوف از تحریم ایران در شرایط فعلی مبارزه با کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ابراز تعجب اولیانوف از تحریم ایران در شرایط فعلی مبارزه با کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید