امکان فروش 30 درصد سهام عدالت برای مردم در خرداد

به گزارش وبلاگ طراحی من به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی امروز چهارشنبه در جلسه هیات دولت، با بیان اینکه ایستادگی در برابر ستمگران و حمایت از مظلومان، یکی از ستون های اساسی جمهوری اسلامی ایران است، گفت: مردم ایران روز قدس را گرامی می دارند و این روز تاکیدی مجدد بر این موضوع است که قدس هرگز فراموش نخواهد شد و در اشغال ستمگران باقی نخواهد ماند.

امکان فروش 30 درصد سهام عدالت برای مردم در خرداد

رئیس جمهور از آگاهی و مسئولیت پذیری مردم در رعایت اصول بهداشتی هنگام برگزاری مجالس دعا و شب های احیاء و قدر، قدردانی کرد.

روحانی با اشاره به آخرین آدینه از ماه مبارک رمضان که روز قدس نامگذاری شده است آن را از مهم ترین مناسبت های اسلامی، انقلابی وتاریخی خواند و گفت: روزقدس از ایام بسیار مهم است که امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا شرایط ویژه ای دارد.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه ما در هیچ شرایطی هدف اصلی خود را که ایستادگی در برابر ظالمان و حمایت از مظلومان است، فراموش نمی کنیم، اضافه کرد: یکی از ستون های اصلی جمهوری اسلامی ایران ایستادن در برابر ستمکاران و ظالمان و بپاخاستن در حمایت از مظلومان و مستضعفان عالم است و براین اساس ما هیچ گاه ظلم را برنمی تابیم وروز قدس را همچنان گرامی خواهیم داشت.

رئیس جمهور به موفقیت ها و پیشرفت های بدست آمده در زمینه مبارزه با ویروس کرونا اشاره نمود و اضافه کرد: در مدت شیوع ویروس کرونا قدم به قدم پیشرفت نموده و هیچ جا عقب نشینی نکردیم و امروز به مرز مهار کرونا رسیده ایم.

روحانی با بیان اینکه راه ما در مبارزه با بیماری کووید 19، قرنطینه آمرانه نبود، گفت: ما با انتخاب سیاست و روش مشارکت داوطلبانه از مردم درخواست همراهی کردیم که خوشبختانه به این درخواست مسئولان و متخصصان پزشکی پاسخ مثبت دادند.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه تا خاتمه این بیماری عالم گیر هنوز راستا زیادی داریم، اضافه کرد: نباید به موفقیت های بدست آمده دلخوش باشیم و از اهمیت این موضوع غافل شویم بلکه همچنان باید با رعایت اصول بهداشتی و حفظ وادامه انسجام و همکاری و همدلی با کمترین خسارت و تلفات به خاتمه راه برسیم.

روحانی بار دیگر بر حمایت دولت از اقشار احتیاجمند و آسیب دیده از کرونا تاکید نمود و اضافه کرد: دولت به حمایت های خود از مردم عزیز که در این مدت مسائل فراوان مالی و معیشتی داشتند، ادامه می دهد و هرجا احتیاج به یاری بیشتر دولت باشد در حد توان انجام خواهد داد.

رئیس جمهور با اشاره به تصمیمات روزهای گذشته دولت برای یاری به شرکت های حمل و نقل زمینی و هوایی، رانندگان شهری و بین شهری در ادامه یاری به اصناف و مشاغل خسارت دیده از کرونا، تاکید نمود: همه این تصمیمات باید تا خاتمه خرداد ماه عملیاتی و اجرایی گردد.

روحانی با بیان اینکه کالاهای اساسی و مورد احتیاج مردم به طور کامل تامین و خریدهای لازم اجرا شده است و مردم نباید هیچ نگرانی از بابت کالاهای اساسی و مورد احتیاج خود در امسال داشته باشند، گفت: مردم به شایعات و تردیدهایی که در فضای مجازی مطرح می گردد، توجه ننمایند.

رئیس جمهور صادرات غیرنفتی کشور را برغم وجود شرایط سخت مالی و شیوع ویروس کرونا مطلوب خواند و اضافه کرد: گشایش مرزها و تبادلات تجاری با کشورها در حال انجام است که منجر به افزایش و رونق دوباره صادرات غیرنفتی کشورخواهد شد.

روحانی با بیان اینکه مسئله ای برای تامین منابع بودجه کل کشور نخواهیم داشت، اضافه کرد: مردم به زودی شاهد عرضه اوراق خزانه خواهند بود که بدون ریسک است و تحرک خوبی در بازار ایجاد خواهد نمود و تصمیمات برای رفاه مردم در بخش سهام عدالت نیز گام به گام در حال انجام است.

وی آزاد شدن 30 درصد سهام عدالت برای فروش را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: امیدوارم مردم بتوانند در همین ماه خرداد سهام خود را عرضه نمایند، شورای عالی بورس و وزیر اقتصاد و دارایی در این زمینه همه توان و کوشش خود را انجام خواهند داد تا مردم در این سال سخت مالی شرایط خوبی داشته باشند.

روحانی با اشاره به تحریم های ضدبشری آمریکا و افزایش فشار مالی به ملت ایران، اضافه کرد: آنها که علیه ملت ایران توطئه کردند و فشار آورند امروز گرفتارترین حکومت جهان هستند و کاخ نشینان کاخ سفید امروز بدترین شرایط را دارند و درگیر شدیدترین اختلافات داخلی هستند.

رئیس جمهور با اشاره به شرایط پیش آمده در دو کشور دوست و همسایه ایران یعنی عراق و افغانستان، گفت: از اینکه در کشورعراق با توافق گروه های مختلف در این کشور شاهد تشکیل دولت جدید هستیم و اختلافات در افغانستان نیزبه توافق خوبی منجر شده، راضی هستیم.

روحانی تاکید نمود: همچون گذشته در کنار دو کشور دوست و همسایه، عراق و افغانستان هستیم و از برقراری صلح و ثبات و آرامش در کشورهای همسایه خود استقبال می کنیم.

رئیس جمهور به موضوع اهمیت صندلی مجلس شورای اسلامی در قانون اساسی اختصاص داد و با اشاره به خاتمه فعالیت مجلس دهم، گفت با مجلس دهم که امروز به کار خود خاتمه داد همکاری خوبی داشتیم و در کنار هم بودیم که البته می توانست این همکاری بهتر باشد.

روحانی فعالیت مستمر و بدون فترت و وقفه 10 دوره مجلس شورای از ابتدای انقلاب تا به امروز را از افتخارات نظام اسلامی عنوان نمود و اضافه کرد: از مجلس دهم بخاطر همکاری ها و تفاهم هایی که داشتیم تشکر می کنم و آرزو می کنم که روابط با مجلس آینده نزدیک تر باشد که این به نفع مردم خواهد بود.

رئیس جمهور با بیان اینکه همکاری و تفاهم بیشتر مجلس و دولت منجر به موفقیت بیشتر کشور خواهد شد، اضافه کرد: ما تسلیم قانون اساسی هستیم و همه باید در اجرای آن دقیق باشیم.

روحانی با تاکید بر اینکه همه ما اعم از دولت و نمایندگان مجلس وکیل مردم هستیم و این مردم هستند که قدرت خودشان را برای زمان محدودی در اختیار افراد قرار می دهند تا در چارچوب قانون اساسی عمل نمایند، گفت: مردم دلشان می خواهد در این شرایط سخت مالی ناشی از تحریم های ظالمانه و کرونا، منتخبان آنها برای حل مسائل و پیشرفت کشور بکوشند.

رئیس جمهور با بیان اینکه همه ما خادمان مردم هستیم و تفاوتی میان دولت و مجلس در خدمت به مردم نیست، اظهار کرد: همکاری نزدیک با مجلس یازدهم را که از هفته آینده کار خود را شروع می نماید، ارزو می کنم و شروع کار و فعالیت مجلس جدید را به فال نیک می گیرم.

روحانی با اشاره به اینکه مردم هم از دولت و هم از مجلس می خواهند که در کنار یکدیگر و با همکاری و همدلی مسائل کشور را حل نمایند، گفت: از همین جا اعلام می کنم که در چارچوب قانون اساسی در کنار مجلس خواهیم بود و باید برای توسعه کشور و حل مسائل مردم دست بدست هم دهیم

رئیس جمهور اضافه کرد: امیدوارم در ماه های آینده شاهد نزدیک تر شدن دولت و مجلس به یکدیگر باشیم و مردم نیزموفقیت مسئولین خود را در اجرای قانون اساسی و فعالیت و کوشش برای حل مسائل کشور نظاره نمایند و بتوانیم ایرانی سرافراز تر را شاهد و ناظر باشیم.

منبع: تجارت نیوز

به "امکان فروش 30 درصد سهام عدالت برای مردم در خرداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان فروش 30 درصد سهام عدالت برای مردم در خرداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید