برف و باران در راه است

به گزارش وبلاگ طراحی من، احد وظیفه در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به نقشه های پیش بینی هواشناسی، از ورود یک سامانه بارشی از جنوب غرب کشور طی امروز اطلاع داد و گفت: با ورود این سامانه ابتدا استان های واقع در این مناطق و به تدریج در غرب و بخش هایی از شمال غرب شاهد بارش باران و گاهی وزش باد خواهیم بود.

برف و باران در راه است

وی در ادامه شرح داد: بعدازظهر امروز فعالیت این سامانه به بخش های مرکزی کشور در استان های اصفهان، قم، مرکزی و دامنه های جنوبی البرز در استان های زنجان، قزوین، البرز، تهران و سمنان خواهد رسید و این شرایط تا بعدازظهر روز یکشنبه ادامه خواهد داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه پیش بینی می گردد از بعدازظهر جمعه با نفوذ جریان سرد شمالی بر روی سواحل جنوبی دریای خزر در استان های ساحلی شاهد بارش باران و وزش باد به همراه کاهش دما باشیم، اظهار کرد: این شرایط در روزهای شنبه و یکشنبه علاوه بر مناطق یاد شده برای شمال شرق نیز پیش بینی می گردد.

وظیفه با بیان اینکه بارش طی سه روز آینده در استان های واقع در جنوب غرب و جنوب کشور شدید خواهد بود، توضیح داد: بارش ها در مناطق کوهستانی زاگرس، البرز و شمال غرب به صورت برف پیش بینی می گردد. همچنین اواخر وقت امروز و شنبه، خلیج فارس و شنبه دریای خزر مواج پیش بینی می گردد.

وی ضمن تشریح آخرین وضعیت آب وهوایی تهران نیز گفت: هوای تهران نیز امروز (جمعه) نیمه ابری، به تدریج ابری، اوایل شب با بارش باران، گاهی وزش باد در ارتفاعات و بارش برف پیش بینی می گردد.

دمای تهران امروز به حداکثر 14 درجه و حداقل 6 درجه سانتی گراد می رسد. هوای پایتخت روز شنبه نیز ابری، در بعضی ساعات همراه با بارش باران، وزش باد و بارش برف در ارتفاعات با بیشینه دمای 12 و کمینه دمای 5 درجه سانتی گراد پیش بینی می گردد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "برف و باران در راه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برف و باران در راه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید