نمی خواهیم سوپرجام فراموش گردد!

به گزارش وبلاگ طراحی من، سوالی که از استیناف پرسیده می گردد اما این است که چرا با گذشت یک ماه از اعتراض استقلال به رأی کمیته انضباطی و ارجاع این پرونده به استیناف، هنوز رأی این پرونده صادر نشده است؟

نمی خواهیم سوپرجام فراموش گردد!

به گزارش وبلاگ طراحی من ، بعد از جنجال هایی که رأی کمیته انضباطی مبنی بر اعلام نتیجه 3 بر صفر به سود پرسپولیس برای بازی سوپرجام ایجاد کرد، اعتراض باشگاه استقلال، پرونده را به استیناف کشاند.

استقلالی ها مدعی بودند که پیش از این هم سوپرجام به دلیل موافقت نکردن باشگاه های سرخابی، لغو گردیده است و هیچ وقت این همه اصرار به برگزاری این بازی وجود نداشته است. از طرفی اعلام نتیجه 3 بر صفر به سود پرسپولیس، آن هم در شرایطی که هنوز شرایط برگزاری مسابقه فراهم نگردیده بود، قدری دور از منطق و عرف معمول استادیوم ها بود که این موضوع هم اعتراض استقلالی ها را در پی داشت.

پرونده سوپرجام که به استیناف فرستاده شد، وعده صدور رأی نهایی برای بعد از بازی های آسیایی سرخابی ها را دادند اما این خبر که استیناف روز سه شنبه قرار است، پرونده سوپرجام را مورد آنالیز قرار دهد به شدت واکنش پرسپولیسی ها و اعتراض آن ها را در پی داشت. پرسپولیسی ها مدعی بودند که آنالیز پرونده این بازی در روز سه شنبه و روز برگزاری بازی این تیم با الدحیل، غیرمنصفانه است و صدور رأی احتمالی در همین روز می تواند پیش از بازی حساس آسیایی، تمرکز بازیکنان این تیم را از بین ببرد. همین اعتراض ها در نهایت استیناف را وادار به شرح کرد که براساس اعلام قبلی روز سه شنبه فقط به پرونده سوپرجام رسیدگی می گردد و اعلام حکمی در این رابطه صورت نخواهد گرفت.

ابهاماتی که در ماجرای صدور رأی سوپرجام به وجود آمده، کار را به اینجا رسانده که برخی رسانه ها برای اطلاع از روند رسیدگی به پرونده سوپرجام، دست به دامن رییس کمیته انضباطی شوند و سوالاتی را مطرح نمایند از این قبیل که آیا رأی کمیته انضباطی تغییر خواهد نمود؟ و اینکه آیا مدارک استقلالی ها برای تغییر این حکم کافی بوده؟

اسماعیل حسن زاده، رییس کمیته انضباطی هم در پاسخ به این سوالات گفته: ما رأی سوپرجام را صادر کردیم و شرح دادیم که به چه دلیل این رأی را صادر کردیم و مقررات و مستنداتی که آنالیز کردیم در آنجا درج گردیده است. طبیعی است که بعد از اعلام رأی باشگاهی که احساس می نماید این رأی به نفعش نیست درخواست تجدیدنظرخواهی کند که باشگاه استقلال هم بعد از اعلام رأی از سوی کمیته انضباطی این مسیر را انتخاب و اعتراض کرد و هزینه دادرسی را هم پرداخت کرد تا پرونده به کمیته محترم استیناف ارسال گردیده و در آنجا آنالیز گردد.

او تأکید نموده: اینکه کمیته استیناف چه نظری دارد و قرار است چه رأیی را اعلام کند به آنها مربوط است و این در حیطه ما نیست که بخواهیم بدانیم که چه اتفاقی افتاده است برای همین هرچه کمیته استیناف تصمیم بگیرد همان خواهد شد. مطمئن هستیم که کمیته محترم استیناف حتی دقیق تر از ما این موضوع را آنالیز خواهد نمود و هر رأیی که آنها صادر نمایند هم برای ما و هم برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس لازم الاجرا است و باید از آن تبعیت کنیم اما در حال حاضر هیچ اطلاعی ندارم مرجع بالاتر ما کمیته استیناف نمی دانیم چه تصمیمی خواهد گرفت و حتی نمی توانیم اظهارنظر کنیم که آیا رأی ما تغییر خواهد نمود یا نخواهد نمود برای همین آنچه که مسلم است رأی مرجع بالاتر، ملاک اجرا و عمل است.

سوالی که از استیناف پرسیده می گردد اما این است که چرا با گذشت یک ماه از اعتراض استقلال به رأی کمیته انضباطی و ارجاع این پرونده به استیناف، هنوز رأی این پرونده صادر نگردیده است؟ علیرضا صالحی، رییس کمیته استیناف فدراسیون فوتبال در پاسخ به این سوال گفته: حرف در جامعه زیاد است. هرکسی به زعم خودش و از دید خودش صحبت می نماید اما تصمیمی که بگیریم حتما آن را اعلام می کنیم. ما در کمیته استیناف هر هفته نزدیک ده رای اعلام می کنیم اما همه حواس شان به آرای مهم است.

البته که کسی منکر فعالیت کمیته استیناف نگردیده است اما به نظر می رسد با وجود ده ها پرونده ای که هرهفته در این کمیته مورد آنالیز قرار می گیرد، بهتر نیست که پرونده هایی که از نظر اهمیت ارجح تر هستند و اعلام رأی آن ها حساسیت ها بیشتری دارند، برای رسیدگی در اولویت قرار بگیرند؟

کمیته استیناف هفته ای یک بار و در روزهای سه شنبه تشکیل جلسه می دهد و شاید این زمان برای رسیدگی به چنین پرونده هایی کافی نباشد. هرچه هست زمان برای اعلام برخی آرا در کمیته استیناف آنقدر طولانی گردیده که دیگر همه دارند فراموشش می نمایند. نمونه دیگری که در این رابطه می توان به آن اشاره نمود، پرونده افشین پیروانی سرپرست سابق پرسپولیس و تیم ملی ایران نیز یکی از آن پرونده هایی است که مدت ها است در کمیته استیناف خاک می خورد.

10 – 670

منبع: ایران ورزشی

به "نمی خواهیم سوپرجام فراموش گردد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمی خواهیم سوپرجام فراموش گردد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید