پرسپولیس رنکینگ باشگاهی ایران را در AFC بالاتر می برد؟

به گزارش وبلاگ طراحی من، با اتمام مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان 2021 آسیا، رده بندی باشگاهی AFC منتشر شد و با احتساب امتیازات سال های 2018، 2019 و 2021 ایران به رده چهارم جدول رده بندی صعود کرد. ژاپن، کره جنوبی و عربستان در این جدول بالاتر از ایران هستند.

پرسپولیس رنکینگ باشگاهی ایران را در AFC بالاتر می برد؟

ایران در سال 2021 چهار نماینده یعنی فولاد، پرسپولیس، استقلال و تراکتور را در لیگ قهرمانان آسیا داشت. فولاد در همان مرحله گروهی حذف شد اما تراکتور، پرسپولیس و استقلال راهی مرحله یک هشتم نهایی شدند. از میان نمایندگان ایران، این تنها پرسپولیس بود که توانست جواز حضور در مرحله یک چهارم را به دست بیاورد و دو تیم دیگر در یک هشتم نهایی حذف شدند.

مجموع امتیازات نمایندگان ایران در امسال باعث شده است تا کشورمان در رده بندی باشگاهی AFC به امتیاز 13.1 برسد. اگر پرسپولیس بتواند با شکست رقبای خود تا فینال آسیا پیش برود، امتیاز کشورمان بالاتر هم خواهد رفت.

در حال حاضر ایران با امتیازات سال 2021، توانسته قطر را پشت سر بگذارد و به رده چهارم جدول صعود کند. حذف السد و الدحیل دو نماینده قطر در همان مرحله گروهی یکی از عواملی است که باعث شده این کشور امسال تنها 7.3 امتیاز کسب کند. کشور چین هم طبق جدول زیر شرایط بهتری ندارد و امسال با عملکرد ضعیف نمایندگانش تنها 0.8 امتیاز گرفته است.

بر اساس تصمیم کنفدراسیون فوتبال آسیا، امتیازات سال 2020 یعنی سالی که پرسپولیس به فینال آسیا رسید به خاطر مشکلاتی که کرونا ایجاد کرد و برگزاری متمرکز مسابقات لحاظ نشده است. اگر این امتیازات محاسبه می شد، امتیاز ایران می توانست حتی بالاتر از این باشد.

پرسپولیس در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان به مصاف الهلال عربستان می رود و همانطور که اسم شد، موفقیت پرسپولیس در آسیا می تواند باعث بالا رفتن امتیاز کشورمان و بیشتر شدن سهمیه های لیگ قهرمانان گردد.

سهمیه کشورمان در سال 2021 برای لیگ قهرمانان آسیا 2+2 بود که با انصراف نماینده ترکمنستان، سهمیه ایران به 1+3 افزایش یافت. سهمیه 2+2 احتمالاً برای سال 2022 هم حفظ می گردد وامتیازات این فصل از بازی ها در سهمیه بندی سال 2023 تاثیر مستقیم خواهد داشت.

منبع: خبرگزاری مهر

به "پرسپولیس رنکینگ باشگاهی ایران را در AFC بالاتر می برد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرسپولیس رنکینگ باشگاهی ایران را در AFC بالاتر می برد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید