چرا خوردن سیب از پزشک بی نیازتان می نماید؟

به گزارش وبلاگ طراحی من، تنوع میکروبیوم (ریزاندامگان همزیست) برای داشتن معده ای سالم لازم است و محققان می گویند در سیب های ارگانیک تنوع باکتریایی به مراتب بیشتر است.

چرا خوردن سیب از پزشک بی نیازتان می نماید؟

دانشمندان می گویند: ضرب المثل خوردن یک سیب در روز از پزشک معافتان می نماید، ممکن است مربوط به باکتری های مفیدی باشد که سیب حمل می نماید و در معده ساکن می شوند.

پروفسور گابریله برگ از دانشگاه گراز در اتریش که یکی از نویسندگان این پژوهش است می گوید: نتایج نشان می دهد، یک سیب معمولی بیش از 100 میلیون باکتری دارد. برخی از این میکروب ها برای سالم نگه داشتن محیط معده یا میکروبیوم ضروری اند.

محققان باکتری سیب هایی که از فروشگاه خریداری شده اند را با باکتری سیب های ارگانیک مقایسه کردند. در این پژوهش ساقه، پوست، گوشت، دانه و کاسه گل سیب را جداگانه مطالعه کردند.

آیا غذای ارگانیک سالم تر است؟

اگرچه سیب های ارگانیک و غیرارگانیک هر دو تعداد باکتری های یکسان داشتند؛ دانشمندان دریافتند که در سیب های ارگانیک تنوع و تعادل باکتریایی بیشتر بود که به گفته آن ها این خاصیت سیب های ارگانیک را در مقایسه با سیب های غیر ارگانیک سالم تر و خوشمزه تر می نماید.

تنوع میکروبیوم برای داشتن معده ای سالم لازم است و محققان می گویند در سیب های ارگانیک تنوع باکتریایی به مراتب بیشتر است.

سیب هایی که به صورت ارگانیک پرورش پیدا می نمایند، تنوع باکتری هایی چشمگیری دارند. انتظار است این تنوع و تنوع رشد بی رویه گونه ها را محدود کند؛ تحقیقات گذشته نیز بین فراوانی باکتری های بیماری زای انسانی و تنوع میکروبیوم در تولیدات ارگانیک همبستگی منفی کشف کردند.

به عبارت دیگر؛ هرچه رژیم غذایی متنوع تری داشته باشید، باکتری های مضر کمتری در شما شناسایی خواهد شد.

این پژوهش همچنین افرادی را که ادعا می نمایند باچشیدن قادرند بین محصولات ارگانیک و معمولی تمایز قائل شوند، تبرئه می نماید. برگ می گوید: میکروبی به نام میتلوباکتریوم - که معروف است به اینکه طعم ترکیباتی با طعم توت فرهنگی را بهتر می نماید - در سیب های ارگانیک به وفور پیدا شد.

بریجیت واسرمن، از دانشگاه تکنولوژی گراز که راهنمایی این پژوهش را برعهده داشت گفت، قدم بعدی معین این نکته است که تنوع میکروبیوم غذایی تا چه اندازه به تنوع میکروبی معده منجر شده و می تواند در بهبود سلامتی موثر باشد.

او همچنین گفت: این اطلاعات ممکن است روزی روی برچسب محصولاتی که افراد از فروشگاه ها خریداری می نمایند درج گردد.

میکروبیوم و پروفایل آنتی اکسیدانی محصولات تازه روزی در کنار اطلاعات تغذیه ای مانند میزان ویتامین، ریزمغذی ها و مواد معدنی درج خواهد شد.

منبع: گاردین

ترجمه: سایت وبلاگ طراحی من

منبع: فرادید

به "چرا خوردن سیب از پزشک بی نیازتان می نماید؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا خوردن سیب از پزشک بی نیازتان می نماید؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید