توییتر مشتری جدید تیک تاک شد

به گزارش وبلاگ طراحی من، روزنامه وال استریت ژورنال از علاقه مندی توییتر برای خرید عملیات آمریکایی اپلیکیشن ویدئویی تیک تاک اطلاع داد.

توییتر مشتری جدید تیک تاک شد

این روزنامه آمریکایی روز شنبه گزارش داد توییتر مذاکرات مقدماتی را برای تیک برای خرید عملیات آمریکای این اپلیکیشن چینی به شدت محبوب انجام داده است.

این در حالی است که دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز پنج شنبه با صدور یک فرمان اجرایی، فعالیت تیک تاک در آمریکا را ممنوع اعلام نمود.

اما از آنجا که این فرمان تا ماه آینده اجرایی نخواهد شد، شرکت های مقیم آمریکا همچنان از فرصت خرید این نرم افزار ساخت و اشتراک ویدئو های کوتاه برخوردار هستند.

مایکروسافت، اپل، گوگل و فیس بوک شرکت هایی هستند که قبلاً نام آن ها را در رسانه ها به عنوان خریداران احتمالی تیک تاک ذکر شده و مایکروسافت حتی اذعان نموده که در پی قراردادی با تیک تاک است.

با این حال ترامپ و سایر مقامات آمریکایی از تیک تاک به عنوان یک تهدید امنیت ملی یاد می نمایند چرا که به ادعای آن ها این نرم افزار، اطلاعات کاربران آمریکایی را جمع آوری می نماید و شرکت مالک آن بایت دنس (ByteDance) وابسته به دولت چین است. اما بایت دنس هرگونه تهدید برای منافع ملی آمریکا را رد نموده است.

به نوشته وال استریت ژورنال تعیین نیست که آیا توییتر عملاً چنین قراردادی را دنبال می نماید یا خیر. مایکروسافت در مذاکرات به مراحل نهایی رسیده و از سوی دیگر کار دشواری برای جمع آوری پول کافی جهت خرید اپلیکیشن دارد.

شبکه CNBC پیشتر گزارش داد که ارزش قرارداد احتمالی بین مایکروسافت و تیک تاک ممکن است بین 10 تا 30 میلیارد دلار باشد بسته به اینکه تیک تاک تا چه حد رقم این قرارداد موافقت می نماید.

به گزارش وال استریت ژورنال، سرمایه بازاری توییتر در حال حاضر تقریباً 29 میلیارد دلار است در حالی که این رقم برای مایکروسافت به بیش از 1/6 تریلیون دلار می رسد.

اما بنابر منطق توییتر اندازه کوچک تر این شبکه اجتماعی در قیاس با مایکروسافت می تواند مزیتی برای آن باشد چرا که آن را در معرض تحقیقات آنتی تراست (ضدانحصار) قرار نخواهد داد.

خرید احتمالی تیک تاک به عنوان اولین ورود توییتر به دنیای ویدئو های کوتاه محسوب نمی گردد. در سال 2012 این شرکت استارتاپ ویدئویی Vine را به قیمت 30 میلیون دلار خریداری کرد.

تیک تاک و توییتر از اظهار نظر درباره گزارش وال استریت ژورنال خودداری نموده اند.

منبع: انتخاب

به "توییتر مشتری جدید تیک تاک شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توییتر مشتری جدید تیک تاک شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید