مهره های مخفی یحیی گل محمدی در پرسپولیس

به گزارش وبلاگ طراحی من، کامبک پرسپولیس مقابل ذوب آهن، باعث شد آن ها در کورس نزدیک با سپاهان جا نمانند. پرسپولیس، نیمه اول را بازنده به رختکن رفت و نیمه دوم، گل محمدی برای عوض کردن نتیجه دست به تغییرات گسترده زد. مهدی عبدی بین دو نیمه وارد زمین شد و شهریار مغانلو، دقیقه 68 جای پهلوان را گرفت. مغانلو یک دقیقه بعد از ورود گل مساوی را زد و عبدی، تیم را برنده کرد. علاوه بر این دو گل، عبدی یک گل سالم دیگر هم زد که یاری داور به اشتباه آفساید گرفت. موفقیت تعویضی های پرسپولیس در این بازی، باعث شد تعویض های یحیی در هفته های اخیر بیش از قبل به چشم بیایند.

مهره های مخفی یحیی گل محمدی در پرسپولیس

4 از 5

از 5 گل آخر پرسپولیس در لیگ برتر، 4 گل به وسیله بازیکنان تعویضی زده شده اند. بازی با ذوب آهن، هر دو گل پرسپولیس را بازیکنان تعویضی تیم یعنی شهریار مغانلو و مهدی عبدی زدند. در دربی تهران، تک گل بازی به وسیله عیسی آل کثیر بازیکن فیکس تیم زده شد. بازی قبل با سپاهان هم، گل پرسپولیس را آل کثیر تعویضی زد. او همین کار را، مقابل نساجی انجام داده بود. به اسم یار تعویضی وارد زمین شد و دروازه حریف را باز کرد. این آمار، اهمیت تعویض های یحیی در هفته های اخیر را به خوبی نشان می دهد. او هر جا تیمش به تغییر احتیاج داشته، دست به تعویض زده و پیروز هم شده است. حتی در دربی تهران هم پرسپولیس پیروزی را علاوه بر گل آل کثیر، مدیون سیوی بود علی شجاعی بازیکن تعویضی تیم از روی خط دروازه انجام داد.

صفر مطلق

آمار خوب تعویضی های پرسپولیس، در شرایطی به دست آمده که آن ها نیم فصل اول، حتی یک گل هم به وسیله بازیکنان تعویضی نزده بودند. در آن مقطع محرومیت آل کثیر و نداشتن مهاجم، پرسپولیس را مجبور نموده بود هر هفته برای پر کردن جای خالی مهاجم، دست به تغییر بزند. دست گل محمدی روی نیمکت هم تقریبا بسته بود. مثلا در بازی رفت با استقلال، او فقط یک تعویض انجام داد و آرمان رمضانی را دقایق پایانی به زمین فرستاد. در شرایطی که تیم ها در هر بازی مجوز 5 تعویض داشتند پرسپولیس علاوه بر دربی در دیگر بازی های حساس با سپاهان و تراکتور هم 2 تعویض انجام داد. آرمان رمضانی و مهدی خانی، تعویض های ثابت گل محمدی بودند که عجیب نبود با وجود به دست آوردن موقعیت، نتوانند گلی برای این تیم بزنند.

تغییرات به موقع

نداشتن مهره مناسب، جواب یحیی به کم تعداد و ناپیروز بودن تعویض هایش در نیم فصل اول بود. نیم فصل دوم اما، دست او بازتر شد و سرمربی پرسپولیس هم نشان داد در صورت داشتن مهره، زمان مناسب برای تغییر دادن در ترکیب تیمش را خوب می داند. سه تغییر مهم پرسپولیس در نیم فصل دوم خرید مهدی ترابی و شهریار مغانلو، در کنار بازگشت آل کثیر بودند. سه بازیکنی که دست گل محمدی در خط حمله را باز کردند. ورود آن ها باعث شد یحیی علاوه بر روی نیمکت فرستادن حداقل یک مهره مهم هجومی در هر بازی، بتواند از امیری و نعمتی در خط دفاع استفاده کند. آل کثیر و مغانلو، هر دو به اسم بازیکن تعویضی گل زده اند و این فرم خوب، مهدی عبدی را هم به اوج برگردانده است. دست بازی که می تواند سرعت گل محمدی را در کورس نزدیک با سپاهان، بیشتر از قبل کند.

فوتبال 360

منبع: فرارو

به "مهره های مخفی یحیی گل محمدی در پرسپولیس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مهره های مخفی یحیی گل محمدی در پرسپولیس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید