کارلوش کی روش: نوع بازی ایران در آسیا جا نیفتاده است، با عملکرد خوب بیرانوند در بازی باقی ماندیم

کارلوش کی روش، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به این نکته اذعان کرد که تیمش با واکنش خوب علیرضا بیرانوند در دقیقه نخست دیدار مقابل عمان در این بازی باقی مانده است.

کارلوش کی روش: نوع بازی ایران در آسیا جا نیفتاده است، با عملکرد خوب بیرانوند در بازی باقی ماندیم

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرنگاران از امارات، کارلوس کی روش پس از فزونی تیم ملی فوتبال ایران مقابل عمان و صعود به مرحله یک چهارم نهایی جام ملت های آسیا 2019 گفت: یک بازی بسیار خوب و رقابتی را شاهد بودیم. بازی امشب در مرحله حذفی برگزار گردید. اتفاقی را که در دقیقه اول بازی رخ داد، برای اولین بار در زندگی ام تجربه می کردم. ما به خاطر کم تجربگی یک پنالتی به حریف دادیم که البته با عملکرد بسیار خوب بیرانوند توانستیم در بازی باقی بمانیم.

قوی ترین تیم داخل زمین بودیم و استحقاق صعود به مرحله بعد را داشتیم وی در ادامه اضافه نمود: البته این یک طرف بازی بود، طرف دیگر بازی این بود که ما توانستیم در ادامه بازی را کنترل کنیم و دو گل بزنیم. البته فرصت های بیشتری داشتیم و باید گل های سوم و چهارم را مقابل تیم بسیار خوب عمان به ثمر می رساندیم. باید به مربی عمان تبریک بگویم. آنها بسیار خوب بازی کردند، اما امشب تیم ما قوی ترین تیم داخل زمین بود و استحقاق صعود به مرحله بعد را داشتیم.

فرصت های عمان به خاطر عدم تمرکز و اشتباه خودمان بود سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در واکنش طرح این سؤال از سوی یک خبرنگار که با علیرضا بیرانوند با عملکرد امروز خود نشان داد یکی از بهترین دروازه بانان نه تنها آسیا بلکه دنیا است و چه نظری در خصوص عملکرد این بازیکن دارد، گفت: بله دقیقاً همین طور است. او امشب توانست با سیو خود در دقایق ابتدایی ما را در بازی نگه دارد و همین طور ما دروازه مان را بسته نگه داشتیم، اما بعد از آن توانستیم با عملکرد خوب سایر بازیکنان بازی را کاملاً کنترل کنیم. دو فرصت عمان هم اول به خاطر عدم تمرکز و دیگری به خاطر اشتباه خودمان بود. باید به بازیکنانم تبریک بگویم که توانستند مقابل عمان چنین عملکردی داشته باشند، چون عمان هم نشان داد سطح بسیار خوبی دارد.

بازیکنانم نوعی از فوتبال را بازی می نمایند که در آسیا جا نیفتاده است تیم ایران به جز دقیقه نخست در سایر دقایق عملکرد مقتدرانه داشت، به نظر شما در کدام مناطق زمین در بازی مقابل چین تیم تان می تواند عملکرد بهتری داشته باشد؟، کی روش در واکنش به طرح این سؤال توضیح داد: مطمئناً در ضربات آخر، اگر می توانیم فرصت های خوبی خلق کنیم باید دقت کنیم این موقعیت ها را تبدیل به گل کنیم. به دلیل اینکه در مرحله حذفی بسیار مهم است که بتوانیم از فرصت های مان برای گلزنی استفاده کنیم. البته بازیکنانم نوعی از فوتبال را بازی می نمایند که در آسیا جا نیفتاده است. تمام خطوط ما بالاتر بازی و فشرده عمل می نمایند. به همین دلیل ما در حال کار کردن هستیم. مطمئناً بازیکنانم باید با تمرکز بالا خودشان را کنترل نمایند. البته بازیکنانم نشان داده اند تشنه گلزنی هستند، اما باید با تمرکز و آرامش به کارمان ادامه دهیم.

بازیکنانم امروز بلوغ بسیار خوبی از خودشان نشان دادند وی درباره درخشش تیم ملی در بازی امروز مقابل عمان و بازی بعدی ایران مقابل چین مطرح نمود: اگر بخواهیم درباره سال ها کار زیاد و همین طور جلسات تمرینات متوالی صحبت کنیم، الان شاید زمان مناسبی نباشد. مهمترین مطلب این است که تک تک بازیکنان دقیقاً مسئولیت های شان را در جایگاهی که قرار دارند به خوبی انجام می دهند و همواره برای دیگر هم تیمی های شان بازی و سعی می نمایند حمایت لازم را داشته باشند. البته قدردان بازیکنانم هستم به خاطر اینکه امروز بلوغ بسیار خوبی از خودشان نشان دادند.

بازی آسانی مقابل چین نداریم کی روش همچنین توضیح داد: ما چند تغییر در ترکیب داشتیم و هر بازیکنی که پا به زمین مسابقه می گذارد دقیقاً می داند که چه وظایفی را در تیم باید انجام بدهد. همین طور باید روبه جلو حرکت کنیم، به ویژه در بازی آینده مان مقابل چین که مطمئناً بازی آسانی نخواهد بود. الان هشت تیم برتر آسیا به مرحله بعد می روند. مطمئناً چین از زمانی که آقای لیبپی آمده پیشرفت زیادی داشته است و ما هم الان باید بدانیم که هیچ کاری آسان نیست و چین تیمی بادانش خوب است و بازیکنانی با قابلیت بالا دارد، ولی همان طور که برای بازیکنانم گفتم ما برای مردم ایران بازی می کنیم و باید به موفقیت برسیم.

به هیچ عنوان از بازی های عمان و ویتنام شگفت زده نشدم سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره این موضوع که ویتنام امروز ثابت کرد که در مرحله گروهی بازی های آسانی نداشتیم و طرفداران تیم ملی خیلی به قهرمانی ایران امیدوار هستند، گفت: من تمام بازی ها را با دقت دنبال کردم. ما بازی های عمان مقابل ازبکستان و ژاپن را آنالیز کردیم. اصلاً وظیفه یک مربی است که به تمام جزئیات دقت کند. من به هیچ عنوان از بازی های عمان و ویتنام شگفت زده نشدم. امشب دیدید که اردن که در مرحله گروهی نتایج خوبی کسب نموده بود به ویتنام باخت و این تیم به مرحله بعد صعود کرد.

بازیکنانم یک تصویر بسیار خوبی از ایران نشان دادند این مربی پرتغالی اضافه نمود: باید کاملاً هوشیار باشیم که ما هستیم. کوشش ما این است که بازی به بازی با تمرکز بالا پیش برویم. سعی می کنیم بازی به بازی پیشرفت کنیم و به اهداف مان برسیم. فکر می کنم که در راستا خوبی هستیم و داریم به هدف های مان می رسیم. البته بعد از دستاوردهایی که تیم من داشت و بعد از جام دنیای برزیل و روسیه بازیکنان من یک پیامی به کل دنیا فرستادند و یک تصویر بسیار خوبی از ایران نشان دادند و مهمترین هدف ما این است که بتوانیم برای ایران کسب اعتبار کنیم. ما سعی می کنیم همگان با یک نگاه مهربان و متفاوت به ایران نگاه نمایند و این بزرگ ترین هدف ماست که باعث کسب افتخار و آبرو برای ایران شویم.

تماشاگران حاضر در ورزشگاه کاری نموده اند که دل مان برای کسانی که نیامده اند تنگ نشود وی در خصوص حضور طرفداران ایرانی در ورزشگاه و حمایت آنها از تیم ملی کشورشان مطرح نمود: حضور طرفداران مطمئناً بسیار خوب است و خوشحالیم این طرفداران را اینجا داریم. نه تنها ما، بلکه وقتی با سایر تیم ها مانند چین هم که صحبت می کردیم، توقع این بود که شور و اشتیاق بیشتری در ورزشگاه ها باشد. البته شاید در مراحل بعد این اتفاق رخ دهد، اما کسانی که به ورزشگاه آمده اند، کاری نموده اند که دل مان برای کسانی که نیامده اند تنگ نشود. پس بسیار خوشحال هستیم از حضور طرفداران.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کارلوش کی روش: نوع بازی ایران در آسیا جا نیفتاده است، با عملکرد خوب بیرانوند در بازی باقی ماندیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کارلوش کی روش: نوع بازی ایران در آسیا جا نیفتاده است، با عملکرد خوب بیرانوند در بازی باقی ماندیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید