کشته شدن 7666 نفر طی 6 سال توسط پلیس آمریکا

به گزارش وبلاگ طراحی من، یک مرکز مطالعات راهبردی در گزارشی با اشاره به وجود خشونت در آمریکا اعلام نمود که خشونت پلیس در این کشور بین سال های 2013 تا 2019 به کشته شدن 7666 نفر منجر شده است.

کشته شدن 7666 نفر طی 6 سال توسط پلیس آمریکا

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طراحی من، بسیاری از شهر های آمریکا از 25 ماه می گذشته شاهد اعتراضات عظیم و بی سابقه در نتیجه کشته شدن جورج فلوید شهروند سیاهپوست آمریکایی به دست افسر پلیس است.

مرکز مطالعات راهبردی الفکر در گزارشی در این باره نوشت که سیاهپوستان در آمریکا 13 درصد جمعیت را تشکیل می دهند و تعداد آن ها به 40 میلیون نفر می رسد و با وجود اینکه در قانون آمریکا این قشر از جمعیت به رسمت شناخته شده و در بسیاری از دستگاه های دولتی و مناصب حضور دارند، اما همچنان از بعضی رفتار های نژادپرستانه رسمی و مردمی رنج می برند و داستان کشته شدن جورج فلوید نیز آتش اعتراضات به این نژادپرستی را شعله ور کرد.

این قشر از جمعیت آمریکا با وجود اینکه در دهه پنجاه قرن گذشته قوانینی از جمله قانون حقوق مدنی و قانون انتها دادن به تبعیض نژادی وضع شد، اما همچنان از تبعیض نژادی رنج می برند به همین دلیل بود که در سال 1991 در پی صدور حکم دادگاه لس آنجلس مبنی بر تبرئه افسر پلیسی که یک شهروند سیاهپوست را مورد ضرب و شتم قرار داده بود، خیابان های شهر مملو از معترضان شد.

در سال 2012 نیز دادگاه یک افسر پلیس را که یک سیاهپوست را به قتل رسانده بود، تنها به دو سال حبس محکوم کرد.

آمار های منتشر شده در ماه می 2020 درباره بیکاری در آمریکا نشان می دهد که نرخ بیکاری در میان سیاهپوستان 16.7 و میانگین مرگ و میر در میان سیاهپوستان در نتیجه ابتلا به کرونا بیشتر است و این علاوه بر دیگر تبعیض های نژادی از جمله پایین بودن سطح بودجه آموزشی، نابرابری در توزیع ثروت و نقض قوانین درباره سیاهپوستان است.

بر اساس این گزارش، بعضی از قوانین در آمریکا تأثیرات منفی بر سیاهپوستان داشته است که از جمله آن مربوط به مجازات های کیفری، آموزش، بهداشت و ... است و به عنوان مثال دولت آمریکا در سال 1935 قانون بیمه اجتماعی را تصویب کرد و کارگران زراعی، خدمتکاران منازل و صاحبان مشاغل دارای درآمد های روزانه را از این قانون مستثنی کرد که اکثریت آن ها را سیاهپوستان تشکیل می دهند.

از سوی دیگر خشونت پلیس علیه شهروندان تازگی ندارد و در بعضی موارد نیز ارتباطی به نژادپرستی ندارد لذا تقاضای تحقق عدالت در این کشور تنها خواسته یک قشر نیست و همین خشونت مابین سال های 2013-2019 به کشته شدن 7666 نفر منجر شد و طبق اطلاعات به دست آمده 95 درصد این افراد در حین بازداشت در بازداشتگاه های پلیس جان باختند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "کشته شدن 7666 نفر طی 6 سال توسط پلیس آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشته شدن 7666 نفر طی 6 سال توسط پلیس آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید