ارائه تسهیلات بانکی به صنعتگران دزفول

به گزارش وبلاگ طراحی من، حجت الله آریایی نیا در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: دزفول از شهرستان های مشهور و باسابقه در عرصه صنایع دستی است و از ایام قدیم دارای هنرمندان اصیل بوده که هنر اجداد و نیاکان خود را تا کنون ادامه داده اند؛ بنابراین حمایت های مادی و معنوی از صنعتگران این دیار از اصلی ترین رسالت های اداره میراث فرهنگی دزفول است.

ارائه تسهیلات بانکی به صنعتگران دزفول

وی با بیان اینکه در حال حاضر رشته های کپوبافی، گیوه بافی، احرام بافی، جاجیم بافی، خراطی، معرق، تذهیب، نمدمالی، کلاه مالی، سفالگری در دزفول فعال هستند، اضافه نمود: در کنار این ها، رشته هایی چون ورشوسازی، مسگری، جولابافی، ملیله سازی و زیورآلات سنتی، مشبک، چرم دوزی و نقاشی روی سفال از سوی هنرمندان دزفول با فراوری کم یا تعمیر به صورت نیمه فعال هستند.

آریایی نیا مطرح کرد: 20 کارگاه صنایع دستی در دزفول فعال است که از این تعداد چهار کارگاه در شهر دزفول و دو کارگاه در بخش شهیون و مابقی در دیگر مناطق شهرستان دایر هستند که با فراوری صنایع دستی زیبا و منحصر به فرد مورد استقبال مردم بومی و گردشگران قرار گرفته اند.

وی اضافه نمود: کارگاه های صنایع دستی یاد گردیده اغلب بالای سه نفر هنرمند دارند ضمن اینکه برخی از کارگاه ها نیز کمتر از این تعداد هنرجو را تحت پوشش دارند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول بیان نمود: کارگاه های صنایع دستی دزفول با ایجاد اشتغال برای جوانان به ویژه بانوان در زمینه فراوری کپو، خراطی، گلیم، جاجیم و احرام بافی فعالیت داشته به گونه ای که 90 درصد هنرمندان صنایع دستی دزفول را بانوان تشکیل می دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی وگردشگری دزفول بابیان اینکه درجهت احیا و توسعه حوزه صنایع دستی دزفول، پرداخت تسهیلات به صنعتگران در اولویت کاری این اداره است، گفت: از ابتدای امسال تعداد 39 نفر از صنعتگران واجدشرایط برای اخذ وام در راستای احداث کارگاه صنایع دستی مجوزات لازم را گرفتن و به بانک های عامل معرفی گردیده اند که تعدادی از این افراد وام های خود را گرفتن و مابقی در مرحله پرداخت هستند.

آریایی نیا همچنین از تشکیل پرونده وام مشاغل خانگی برای 34 نفردیگر از صنعتگران اطلاع داد و اضافه نمود: مدارک این افراد به سازمان میراث فرهنگی استان ارسال گردیده است.

وی در سرانجام با تاکید بر اینکه حمایت تسهیلاتی از صنعتگران توسط اداره میراث فرهنگی باجدیت تداوم خواهد داشت، یادآورشد: برای تعداد 10 صنعتگر دیگر درراستای ارائه وام احداث کارگاه تشکیل پرونده داده گردیده که باید این پرونده ها ابتدا در کمیته فنی شورای اشتغال شهرستان مطرح و پس از تایید وارد فاز بعدی گرفتن این وام ها شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارائه تسهیلات بانکی به صنعتگران دزفول" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه تسهیلات بانکی به صنعتگران دزفول"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید