باشگاه پرسپولیس: ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم، فتاحی به قولش عمل نکرد

به گزارش وبلاگ طراحی من، باشگاه پرسپولیس به خاطر غیبت ملی پوشان امیدش در تمرینات علیه سازمان لیگ موضع گرفت.

باشگاه پرسپولیس: ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم، فتاحی به قولش عمل نکرد

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ طراحی من، سعید فتاحی، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ در شرایطی از باشگاه پرسپولیس خواست در بازی با پیکان در تاریخ 28 آبان ماه حضور پیدا کند که سرخپوشان بتوانند از ملی پوشان امید خود استفاده نمایند. در واقع قرار بود در غیاب علیرضا بیرانوند، احمد نوراللهی و بشار رسن که سه ملی پوش پرسپولیس به حساب می آیند، حمیدرضا طاهرخانی و سعید حسین پور اردوی تیم امید را ترک و در تمرینات پرسپولیس شرکت نمایند، اما این اتفاق رخ نداد.

حتی زلاتکو کرانچار نام طاهرخانی را در لیست مسافران تیم امید به عمان قرار داد تا پرسپولیس عملاً چهار ملی پوش داشته باشد و طبق قانون فیفا می تواند در این شرایط در بازی های لیگ به میدان نرود. (بر اساس قانون فیفا تیم هایی که بیش از سه ملی پوش داشته باشند ملزم به بازی در لیگ کشورشان نیستند).

حسین خبیری، مشاور مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در گفت و گو با خبرنگار وبلاگ طراحی من با اعلام اینکه این تیم ملزم به بازی مقابل پیکان نخواهد بود، گفت: زمانی که ما برای درخواست جهت تعویق انداختن دیدار با پیکان در روزی غیر از 28 آبان به سازمان لیگ رفتیم، سعید فتاحی به ما قول داد که حتماً برای بازی با پیکان ملی پوشان امید مان را در اختیار خواهیم داشت، اما هیچ کدام از دو ملی پوش امیدمان در دو روز اخیر در تمرینات حضور نداشتند و همچنان در اردوی تیم امید هستند. در این شرایط ما پنج ملی پوش داریم و طبق قانون فیفا ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم.

وی با بیان اینکه ترسی از بازی مقابل پیکان ندارند، تأکید کرد: باشگاه پرسپولیس پیش از این موضع خود را در قبال شرایط در نظر گرفته شده برای این تیم جهت انجام بازی های عقب افتاده خود اعلام نموده است. الان هم تأکید داریم که سازمان لیگ نمی تواند ما را مجبور به بازی با تیم پیکان در غیاب پنج ملی پوش مان کند. برانکو به محض بازگشت به ایران نشستی را با آقای حمیدرضا گرشاسبی برگزار خواهد نمود و در این نشست تصمیم نهایی مان را در مورد حضور یا عدم حضور در بازی با پیکان اعلام می کنیم. آنچه معین است به خاطر داشتن بیش از سه ملی پوش ملزم به حضور در این مسابقه نیستیم و سازمان لیگ هم نمی تواند ما را مجبور به بازی کند.

خبیری گفت: گناه پرسپولیس این بوده که به فینال لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا نموده است و در شرایطی که پنج بازیکن در تیم ملی داریم در حق مان اجحاف نموده و باشگاه را تحت فشار قرار داده اند تا مقابل پیکان در تاریخ 28 آبان به میدان برویم. البته ما به هیچ عنوان ترسی برای شرکت در این بازی نداریم، اما تأکید می کنیم که ما را تحت فشار قرار داده اند و این کار از سوی سازمان لیگ غیرمنطقی است. پیش از این هم اگر بازی های ما به تعویق افتاده به خاطر همزمانی آنها با بازی های آسیایی مان بوده است و هیچ منتی در این مورد نباید روی سر مان باشد. با شرایط موجود از مسئولان فدراسیون فوتبال می خواهیم هرچه زودتر به این موضوع رسیدگی نمایند.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "باشگاه پرسپولیس: ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم، فتاحی به قولش عمل نکرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باشگاه پرسپولیس: ملزم به بازی مقابل پیکان نیستیم، فتاحی به قولش عمل نکرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید