تجربه جراحی با واقعیت مجازی+فیلم

به گزارش وبلاگ طراحی من، شرکت FundamentalVR مستقر در لندن، یک سیستم مبتنی بر واقعیت مجازی توسعه داده است که توسط آن کاربران می توانند لذت یک جراحی بی نظیر مجازی را تجربه نمایند.

تجربه جراحی با واقعیت مجازی+فیلم

به گزارش وبلاگ طراحی من و به نقل از مدگجت، این سیستم از فناوری لمسی(haptic) غیر مستقیم برای دستکاری اشیا در دنیای مجازی استفاده می نماید.

فناوری لمسی یا فناوری بساوشی به گونه ای از فناوری گفته می گردد که از راه لمس و توسط حرکت، لرزش یا اعمال فشار با کاربر تعامل می نماید.

این فناوری مکانیکی می تواند به وسیله دادن حس لمس اجسام مجازی به کاربر، به او در کنترل بهتر اجسام مجازی کمک کند.

سیستم مذکور به کاربران این امکان را می دهد تا هنگام کار در صحنه مجازی همان احساسی که هنگام کار در واقعیت دارند را تجربه نمایند.

تمام اشیا در صحنه جراحی، به ویژه بافت ها، دارای احساس کالیبراسیون می باشند به این صورت که می توانند از طریق قلم های کنترل نماینده حس شوند. همانطور که شما با استفاده از قلم، چاقوی کوچک جراحی، را وارد بافت مورد نظر می کنید، احساس می کنید که شما در حال اجرا این جراحی بر روی یک بافت واقعی هستید.

این سیستم موتور هوشمند فناوری لمسی جراحی(Surgical Haptic Intelligence Engine) نامیده می گردد. شرکت سازنده معتقد است این سیستم به اندازه ای دقیق است که سبب می گردد کاربران حس انجام جراحی واقعی را در دنیای مجازی تجربه نمایند.

اکنون این شرکت قصد دارد تا سیستم مذکور را به ایالات متحده آمریکا نیز ارسال نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "تجربه جراحی با واقعیت مجازی+فیلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تجربه جراحی با واقعیت مجازی+فیلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید