رحمانی در گفت وگو با خبرنگاران: مردم از نوسان قیمت ها ناراضی هستند، همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم، اتحادیه ها باید بر قیمت گذاری نظارت داشته باشند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ممکن است عده ای از عملکرد سازمان حمایت ناراضی شوند، اما باید همه ما نظرات این سازمان را بپذیریم.

رحمانی در گفت وگو با خبرنگاران: مردم از نوسان قیمت ها ناراضی هستند، همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم، اتحادیه ها باید بر قیمت گذاری نظارت داشته باشند

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت و گو با در مورد عملکرد سازمان حمایت از مصرف کنندگان و فراوریکنندگان گفت: سیاست اصلی کشور و وظیفه همه ما حمایت از فراوری است؛ اما حمایت از فراوری وجوه مختلفی دارد.

رحمانی با بیان اینکه سازمان حمایت در موضوع قیمت گذاری با فراوری کنندگان بحث دارد، اظهار کرد: طبیعتا وظیفه سازمان حمایت، بررسی و کنترل قیمت ها است. در این میان ممکن است عده ای از این سازمان ناراضی شوند، اما باید همه ما نظرات سازمان حمایت را بپذیریم، زیرا این سازمان می خواهد از حقوق مصرف کننده و مردم حمایت کند.

وی با اشاره به اینکه مردم از نوسان قیمت ها ناراضی هستند، گفت: دولت، هم در حوزه سیاستگذاری برای این موضوع تدابیری اندیشیده و هم اقداماتی را برای تخصیص ارز انجام داده است تا کالا های اساسی را در بازار تامین کند. البته دولت در بازار هم نظارت میدانی دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اضافه نمود: نظارت میدانی به سازمان حمایت مربوط است و الباقی وظایف مربوط به بخش های دیگر است. اقدامات این سازمان در 9 ماهه اول سال جاری در بازرسی، تشکیل پرونده و ارسال پرونده ها به مراجع قانونی، بیش از سال گذشته بوده است.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن دوره نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش اصناف در کنترل قیمت ها گفت: جلساتی را با اتاق اصناف برای فعالیت بیشتر این ارگان داشته ایم. همچنین پیشنهاد ما بر این است تا اتحادیه ها مستقیما بر قیمت ها نظارت داشته باشند. البته باید کار هایی اساسی هم در زنجیره فراوری تا عرضه انجام گردد.

رحمانی افزایش قیمت ها را در بعضی موارد نامتعارف دانست و گفت: در حوزه صنعت، فراوری کننده ها قیمت های مختلفی می دهند؛ قیمت محصولات در مزرعه هم با قیمت میادین و بازار متفاوت است. خوشبختانه دوستان در حوزه قیمت گذاری اقلام اساسی ورود کردند و پیگیری هایی در این رابطه انجام می گردد. ما هم پیگیر هستیم تا اقلام بدون اجحاف به دست مردم برسد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "رحمانی در گفت وگو با خبرنگاران: مردم از نوسان قیمت ها ناراضی هستند، همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم، اتحادیه ها باید بر قیمت گذاری نظارت داشته باشند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رحمانی در گفت وگو با خبرنگاران: مردم از نوسان قیمت ها ناراضی هستند، همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم، اتحادیه ها باید بر قیمت گذاری نظارت داشته باشند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید