اخبار سیاسی

37 میلیارد تومان در نوسازی بافتهای فرسوده استان قزوین هزینه میشود

به گزارش خبرنگاران، کارگاه آموزشی آشنایی با برنامه بازآفرینی شهری پایدار و برنامه جامع اقدام مشترک در بازآفرینی شهری پایدار روز دوشنبه با حضور شهرداران، کارشناسان امور شهری، مصطفی صالحی مدیرکل دفتر امور شهری استانداری قزوین، در سالن اجتماعات استانداری...

25 خرداد 1398

آموزش عالی برای دانشگاه های غیر دولتی صندلی مهمی قائل است

وزیر علوم،تحقیقات و فناوری گفت:آموزش عالی کشور نقش مهمی برای دانشگاه های غیرانتفاعی قائل است به شرط آنکه شرایط استاندارد وزارت علوم را رعایت نمایند.

22 خرداد 1398

کنایه آذری جهرمی به ترامپ در روز 22 بهمن

محمد جواد آذری جهرمی همزمان با چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی پست کنایه آمیز را خطاب به رئیس جمهور آمریکا به زبان انگلیسی منتشر کرد.

21 خرداد 1398

جمهوری اسلامی ایران نسبت به موسیقی و ترانه نگاه انسدادی ندارد

به گزارش خبرنگاران، سید محمد حسینی شامگاه پنجشنبه در اختتامیه چهارمین جشنواره سرودهای حماسی و آواهای انقلابی با اشاره به اینکه وقتی حضرت داوود با آن صوت زیبا و دلنشین خود فصل ها و فرازهایی از زبور را می خواند، مرغان و همه موجودات و حیوانات همراه با او...

7 خرداد 1398

رحمانی در گفت وگو با خبرنگاران: مردم از نوسان قیمت ها ناراضی هستند، همه ما باید نظرات سازمان حمایت را بپذیریم، اتحادیه ها باید بر قیمت گذاری نظارت داشته باشند

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ممکن است عده ای از عملکرد سازمان حمایت ناراضی شوند، اما باید همه ما نظرات این سازمان را بپذیریم.

6 خرداد 1398

یارانه نقدی باید سه برابر گردد، ضرورت حذف یارانه پردرآمدها

سیدناصر موسوی لارگانی در مصاحبه با خبرنگاران، با اشاره به اینکه طبق قانون،دولت باید یارانه نقدی دهک های بالای جامعه را حذف کند،گفت: جای تاسف است که دولت تاکنون این اقدام را عملی نکرده که یکی از دلایل شاخص آن، ملاحظات سیاسی است.

5 خرداد 1398

صبح امروز و با حضور وزیر بهداشت؛ 6 محصول دانش بنیان دارویی رونمایی شد

صبح امروز و باحضور وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو 6 محصول دارویی ساخت شرکت های دانش بنیان سلامت رونمایی شد.

9 اردیبهشت 1398

سفیر آمریکا در لهستان جنجال به پا کرد

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، سفیر آمریکا در لهستان با ارسال نامه ای به نخست وزیر این کشور باعث برانگیخته شدن عصبانیت بسیاری از شهروندان لهستانی شده است.

31 فروردین 1398

مکانیزم های شفافی برای بکارگیری از نخبگان در جامعه وجود ندارد

رئیس پژوهشکده مطالعات فناوری نوین دانشگاه علم و صنعت با تاکید بر اینکه مکانیزم های شفافی برای بکارگیری از نخبگان در امور اجرایی و برنامه ریزی کشور وجود ندارد، گفت: بسترهای این موضوع باید از همین امروز از سوی مراکز قانونگذاری و همچنین نظام اجرایی کشور...

23 اسفند 1397

در خانه برادر؛ مرور سیاست های ایران در قبال مهاجران افغانستانی

به گزارش خبرنگاران، کتاب در خانه برادر ضمن مرور سیاست های دولت جمهوری اسلامی ایران در قبال مهاجران و پناهندگان افغانستانی در طی چهار دهه گذشته، تجربه زندگی در ایران را از نگاه افغانستانی ها آنالیز نموده است.

19 اسفند 1397

تهیه مسکن برای اقشار آسیب پذیر جامعه وظیفه دولت است

به گزارش خبرنگاران، محمدرضا پورمحمدی عصر امروز شنبه در شورای مسکن آذربایجان شرقی که باحضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در تبریز برگزار گردید، ادامه داد: تعداد 7 هزار مسکن مهر نیمه تمام در استان آذربایجان شرقی وجود دارد که از این تعداد 3 هزار و 600 واحد...

5 اسفند 1397

از اندونزی، اشرفی:هدف گذاری مان ارتقا رنکینگ از اینچئون به جاکارتا است، اولویت مان کسب مدال طلا در پاراآسیایی است

دبیرکل کمیته پارالمپیک گفت: هدف گذاری ما در مسابقات پاراآسیایی اندونزی، کسب رتبه ای بالاتر از دوره گذشته است.

15 بهمن 1397

ایکوم خواهان اختصاص بودجه دولتی کافی به موزه ها شد

به گزارش خبرنگاران ، شورای بین المللی موزه ها (ایکوم) بر لزوم اختصاص بودجه دولتی کافی به موزه ها تاکید و در این خصوص بیانیه ای صادر کرد.

26 دی 1397

دستگیری عامل قتل رفتگر شهرداری در مشهد

قاضی حسن حیدری ظهر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: خودرو سواری دوم شهریور امسال در بولوار وکیل آباد با رفتگر شهرداری که مشغول انجام وظیفه بود برخورد نموده و متاسفانه این کارگر وظیفه شناس جان خود را از دست می دهد.

9 آبان 1397

ضرورت کوشش مضاعف دانشگاه های علوم پزشکی در شرایط کنونی کشور

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به مضاعف شدن کوشش های وزارت بهداشت، با توجه به شرایط موجود کشور و پیگیری مداوم مشکلات از سوی وزیر بهداشت و معاونان وزارت بهداشت، از روسا و مسوولان دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی کلان منطقه پنج کشور خواست تا با...

22 مهر 1397

شهر باستانی قلهات، فرصتی برای توسعه همکاری های گردشگری و میراث فرهنگی ایران و عمان

شهر باستانی قلهات در سلطان نشین عمان که در آخرین اجلاس میراث جهانی یونسکو به ثبت جهانی رسیده است، فرصت جدیدی را برای توسعه همکاری های گردشگری و پژوهشگران میراث میان جمهوری اسلامی ایران و سلطنت عمان فراهم آورده است.

24 شهریور 1397

نقش انجمن های ادبی در رسیدن به اهداف فرهنگی

مدیرعامل بنیاد شعر و ادبیات داستانی ایرانیان گفت: تنها راه سریع و پایدار رسیدن به اهداف فرهنگی، انجمن های ادبی هستند.

22 شهریور 1397