واکنش مرکل به تحریم نورد استریم 2 توسط آمریکا

به گزارش وبلاگ طراحی من، مهر نوشت:صدراعظم آلمان به تحریم نورد استریم 2 توسط آمریکا واکنش نشان داد.

واکنش مرکل به تحریم نورد استریم 2 توسط آمریکا

به گزارش رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان امروز چهارشنبه در واکنش به تحریم طرح نورد استریم 2 توسط کنگره آمریکا اظهار داشت: مخالف تحریم های آمریکا با تاثیرات فراسرزمینی هستم.

وی در این باره اضافه نمود: محدودیت های اخیر بر مذاکرات انتقال گاز میان روسیه و اوکراین تأثیر منفی می کذارد.

صدراعظم آلمان در ادامه وعده داد تا این موضوع را با دیگر شرکای اروپائی کشورش مورد بحث و آنالیز قرار دهد.

لازم به ذکر است روز گذشته، مجلس سنای آمریکا با تصویب قطعنامه ای به تحریم پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا موسوم به نورد استریم 2 رای داد.

واشنگتن به همراه دو متحد خود در اروپا یعنی اوکراین و لهستان مدعی اند که این پروژه سبب افزایش وابستگی اروپا به گاز روسیه و تقویت نفوذ مسکو درقاره سبز می گردد؛ حال آنکه حامیان این پروژه آن را برای تامین گاز اروپا حیاتی و راهبردی می دانند.

تحریم پروژه نورد استریم 2 که مخالفت اتحادیه اروپا را به همراه دارد شرکت هایی را هدف قرار می دهد که در ساخت خط لوله و ترانزیت گاز روسیه به اروپا مشارکت داشته باشند. خط لوله نورد استریم قرار است با دور زدن اوکراین و لهستان، گاز روسیه را به وسیله دریای بالتیک به اروپا منتقل کند.

لازم به ذکر است که مجلس نمایندگان آمریکا هفته گذشته قطعنامه تحریم پروژه نورد استریم 2 را تصویب نموده بود. مجلس سنا نیز روز سه شنبه با 86 رای موافق در برابر 8 رای مخالف آن را تصویب کرد. این قطعنامه برای اجرایی شدن باید به تایید دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برسد که از مخالفان سرسخت پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا است.

23311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش مرکل به تحریم نورد استریم 2 توسط آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش مرکل به تحریم نورد استریم 2 توسط آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید