15 نکته برای افزایش رشد موی سر

به گزارش وبلاگ طراحی من، در این مطلب 15 نکته آورده شده که با دنبال کردن آن ها به رشد سریع تر موهای تان دست خواهید یافت:

15 نکته برای افزایش رشد موی سر

به گزارش ، بسیاری از افراد دوست دارند مو های بلندتری داشته باشند، اما رشد موهای شان به اندازه کافی سریع نیست. با رعایت بعضی نکات و دنبال کردن چالشی 30 روزه می توان به رشد سریع تر مو ها دست یافت.

هر رشته مو سه مرحله رشد دارد که به ترتیب آناژن، کاتاژن و تلوژن نام دارند. آناژن مرحله ای از رشد است که به طور ایده آل دو تا شش سال طول می کشد. مرحله دیگر کاتاژن است که در آن فولیکول های مو دوباره تجدید می شوند و در نهایت تلوژن آخرین مرحله است که رشد مو در آن متوقف می گردد.

در ادامه 15 نکته آورده شده که با دنبال کردن آن ها به رشد سریع تر موهای تان دست خواهید یافت:

یکی از اولین اقداماتی که برای دستیابی به رشد سریع تر مو ها باید ترتیب داد، توجه به پیروی از یک رژیم غذایی سالم است که رشد مو ها را تحریک کند. مقادیر زیادی از سبزیجات برگ دار، دانه ها و بذرها، حبوبات، مرغ و ماهی های کم چرب را به رژیم غذایی تان بیفزایید.

هر از چند گاهی موهایتان را مرتب و اصلاح کنید. این امر علاوه بر این که موخوره های انتهای مو ها را از بین می برد، رشد مو ها را نیز تحریک می نماید.

موهایتان را برای بهبود جریان خون سر و هم چنین تحریک رشد آن ها ماساژ دهید.

استفاده از شامپو های تغذیه کننده و تقویت کننده مو به مدت سه بار در هفته به آب رسانی و ترمیم مو ها یاری می نماید. اما توجه داشته باشید که استفاده روزانه از شامپو خود می تواند منجر به ریزش و خشکی مو ها گردد.

شانه زدن مکرر مو ها احتمال شکستگی آن ها را افزایش می دهد. گاهی اوقات به جای استفاده از شانه و برس می توانید به آرامی و سادگی از انگشت هایتان برای مرتب کردن مو ها بهره ببرید.

سطوح استرس را در خود به حداقل برسانید. استرس بالا باعث ریزش مو می گردد به همین دلیل سعی کنید خواب کافی داشته باشید و اغلب اوقات آرامش خود را حفظ کنید.

از روبالشی های پنبه ای و نخی استفاده نکنید و به جای آن ها از روبالشی های جنس پارچه های اطلسی بهره ببرید که بر خلاف روبالشی های نخی نرم بوده و اصطکاک را به حداقل می رسانند و در نتیجه به هنگام بیدار شدن موهایتان آشفتگی کمتری دارد.

مو ها برای رشد به مواد معدنی و ویتامین های خاصی احتیاج دارند و ممکن است زمان هایی باشد که بدن شما این مواد مغذی را به اندازه کافی کسب نمی نماید تا احتیاج های موهایتان را تامین کند که این امر منجر به ریزش مو و شکستگی آن ها می گردد. در این زمان ها می توانید از مکمل های رشد مو بهره ببرید تا به رشد پایدار و مداوم مو ها دست یابید. اما از قلم نیاندازید که پیش از مصرف این مکمل ها حتما با پزشک خود مشورت کنید.

به جای ماسک های شیمیایی، ماسک های طبیعی را برای موهایتان بهره ببرید. این ماسک ها نه تنها برای موهایتان مفیدتر هستند بلکه از لحاظ قیمتی نیز به صرفه تر هستند. هم چنین از قلم نیاندازید که برای تغذیه مناسب موهایتان، آن ها را حداقل هفته ای دو بار روغن بزنید.

دقت کنید زمانی که در هوای گرم و مرطوب از فضای خانه خارج می شوید، موهایتان را کاملا بپوشانید.

هر زمان که از شامپو برای موهایتان استفاده کردید، استفاده از نرم کننده را برای آن ها از قلم نیاندازید. نرم کننده به حفظ رطوبت مو ها یاری می نماید.

برای حفظ رطوبت موها، جلوگیری از خشکی و شکنندگی آن ها و درخشان ماندن شان، آب و مایعات کافی مصرف کنید.

به طور منظم ورزش کنید. ورزش منظم گردش خون را افزایش داده و در نتیجه رشد مو ها را تحریک می نماید.

پوشاندن مو ها با حوله به طور محکم باعث شکستگی مو ها می گردد. هم چنین الیاف خشک حوله منجر به بسیار سخت مرتب شدن و شانه شدن مو ها می گردد؛ بنابراین حتی اگر می خواهید موهایتان را با حوله بپوشانید، دقت کنید که حوله ای بسیار نرم انتخاب کنید.

دریافت یک دوش آب سرد پس از هر بار حمام کردن با جلوگیری از آسیب دیدن مو ها در برابر گرما و از دست دادن رطوبت، منجر به حفظ سلامت مو ها و بلند شدن آن ها می گردد.

منبع: ایسنا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "15 نکته برای افزایش رشد موی سر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 نکته برای افزایش رشد موی سر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید