چرا محسن تنابنده انقدر پرکار شده است؟

به گزارش وبلاگ طراحی من، روزنامه همشهری - مسعود میر: خودش در یکی از شب های اجرا به همکارانش گفته بود که واقعا تحت فشار شدید کاری است و این سختی کار مداوم را اینگونه تعبیر کرده بود که: قلبم در حال ایستادن است. بعد از آن بود که پیامک های لغو و تغییر زمان اجرای تئاتر به دست آن هایی رسید که بلیت تئاتر مولن روژ را پیش خرید کرده بودند.

چرا محسن تنابنده انقدر پرکار شده است؟

حالا هم خبر رسیده که محسن تنابنده به دلیل مشغله بسیار به اجرا های شبانه تئاتر نمی رسد و مولن روژ فعلا روی صحنه نمی رود. اما تنابنده چه مشغله هایی دارد که باعث شده روز های سختی را از سر بگذراند و آنقدر دچار بی برنامگی شود که صحنه را رها کند. این متن را بخوانید تا متوجه شوید تنابنده چه تابستان عجیبی را پشت سر می گذارد.

عنکبوتی که خفاش بود

خبر ساخت فیلمی براساس داستان زندگی یک قاتل زنجیره ای به نام خفاش شب با آغاز تابستان منتشر شد. کارگردان تابستان داغ اسم فیلم جدیدش را عنکبوت گذاشته بود و برای یافتن بازیگر به دنبال گزینه می گشت. ماه اول تابستان که به نیمه رسید نام محسن تنابنده به عنوان بازیگر اصلی فیلم رسانه ای شد و خبر آمد که پیش تولید فیلم در حال انجام است و فیلمبرداری از اواخر تابستان آغاز خواهد شد. مفهوم خبر کاملا معین است: تنابنده این روز ها باید در جلسات تست گریم و دورخوانی فیلمنامه شرکت کند و خلاصه برای عنکبوتی که خفاش است، وقت بگذارد.

حبس سامان

بعد از تمشک 5 سالی می شد که سامان سالور از باغ سینما میوه ای نچیده بود. البته موضوع گرفتاری های محسن تنابنده هم با این کم کاری سال های اخیر آقای سالور ارتباطی ندارد و فقط خواستیم یادآوری کنیم حالا که بعد از چند سال کار نکردن، سامان سالور در حال ساخت فیلم سه کام حبس به تهیه کنندگی برادرش ساسان سالور است، پای محسن تنابنده هم حسابی گیر است. چرا؟ فیلمبرداری فیلم چند روزی است که آغاز شده و البته جلسات فیلمبرداری تا مهرماه ادامه دارد. تنابنده در کنار ایزدیار آن هم با گریمی متفاوت باید برای حبس آقا سامان هم حسابی انرژی بگذارد.

مشق نقی

سری ششم پایتخت باید در عید نوروز روی آنتن برود و این موضوع یعنی اینکه کار نگارش فیلمنامه باید به سرعت تمام شود. خشایار الوند که نویسنده اصلی پایتخت بود در عین ناباوری اسفندماه سال قبل درگذشت و کش و قوس های ساختن و نساختن ادامه پایتخت بالاخره با جایگزین شدن یک دستیار برای نوشتن فیلمنامه تمام شد.

محسن تنابنده آچارفرانسه پایتخت است و به جز ایفای نقش نقی معمولی که به عنوان نقشی اصلی در تمام قسمت ها حضور دارد باید در نگارش فیلمنامه هم مثل سری های قبل پایتخت، مشارکت داشته باشد. حالا بماند که تنابنده، دستیار و در حقیقت دست راست سیروس مقدم به عنوان کارگردان سریال است. تنابنده باید این روز ها بحران مشق های پایتخت و نقی را پیگیری کند و کیست که نداند برنامه ریزی برای ساخت و البته مشارکت در نگارش متن برای سریال مهم نوروزی تلویزیون چقدر از او انرژی می گیرد.

قسم بدون راضیه

فکر کنید که موعد اکران دومین فیلمی که ساختید فرا رسیده است. همزمان با برنامه ریزی برای آغاز اکران و برنامه های خاص رونمایی از فیلم معین می شود که ستاره اصلی فیلم نمی تواند در آیین های افتتاحیه و اکران های مردمی فیلم شرکت کند. حالا چه باید کرد؟

با همین سؤال است که محسن تنابنده به عنوان کارگردان فیلم سینمایی قسم مجبور می شود که جور خانم بازیگر را هم بکشد. مهناز افشار به خاطر یک پرونده غیرسینمایی درگیر شکایت است و بعد از ماجرا های قضایی مربوط به این پرونده هم از کشور خارج شد. او هر چند بعد از مدتی اعلام کرد که به کشور برگشته، اما این روز ها محکم ترین استدلال برای ماندگار شدن افشار در خارج از کشور همین پوستری است که برای برنامه های اکران مردمی فیلم قسم طراحی شده است. پوستر هایی که رویش نوشته شده: با حضور محسن تنابنده و ارتباط زنده تصویری با مهناز افشار.

افشار در نقش راضیه بازیگر اصلی فیلم قسم است و نبودنش موجب شده تنابنده در این روز های تابستانی یک گرفتاری دیگر هم داشته باشد: مدیریت فیلم قسم بدون حضور راضیه...

منبع: برترین ها

به "چرا محسن تنابنده انقدر پرکار شده است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چرا محسن تنابنده انقدر پرکار شده است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید