یوشیهیده سوگا نخست وزیر جدید ژاپن شد

به گزارش وبلاگ طراحی من، یوشیهیده سوگا که اواسط هفته به عنوان رهبر حزب لیبرال دموکرات ژاپن، حزب حاکم بر این کشور انتخاب شده بود با رای مجلس نخست وزیر ژاپن شد.

یوشیهیده سوگا نخست وزیر جدید ژاپن شد

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ طراحی من، یوشیهیده سوگا دبیر کابینه دولت ژاپن در انتخابات درون حزبی روز دوشنبه به عنوان رییس حزب لیبرال دموکرات ژاپن و جانشین آبه شینزو نخست وزیر مستعفی این کشور انتخاب شده بود.

سوگا در این انتخابات با ایشیبا شیگرو وزیر دفاع سابق و دبیرکل پیشین حزب لیبرال دموکرات و کیشیدا فومیئو وزیر خارجه سابق ژاپن و رئیس امور خط مشی این حزب رقابت کرد و در نهایت توانست به عنوان رییس حزب لیبرال دموکرات انتخاب گردد تا راه برای انتخاب او به عنوان نخست وزیر ژاپن همیشه گردد.

در خاتمه رای گیری روز دوشنبه سوگا 377 رای، کیشیدا 89 رای و ایشیبا 69 رای کسب کردند.

ساعاتی پیش از انتخاب سوگا به عنوان نخست وزیر، کابینه آبه شینزو نخست وزیر مستعفی ژاپن صبح امروز چهارشنبه به صورت دسته جمعی استعفا کرد.

آبه پیش از استعفای رسمی از مقام خود در دفترش گفت: هر روز تمام کوشش خود را صرف بهبود مالی و دیپلماسی برای منافع ژاپن نموده ام.

یوشیهیده سوگا رهبر جدید حزب لیبرال دموکرات و نخست وزیر جدید ژاپن در سخنانی گفت: تمرکزش بر احیا اقتصاد ضربه خورده از کرونا است.

آبه شینزو نخست وزیر ژاپن 6 شهریور اعلام نمود به دلیل ابتلا به بیماری روده از مقام خود کناره گیری می نماید.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "یوشیهیده سوگا نخست وزیر جدید ژاپن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوشیهیده سوگا نخست وزیر جدید ژاپن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید